Skupiny a problém s více položkami v poli Group name

O tom, že v Domino Directory je možné vytvářet skupiny asi není potřeba mluvit, to je snad všem známé. Co ale pro všechny známé být nemusí je skutečnost, že pole Název skupiny (Group name) je multihodnotové. Tato jeho vlastnost umožňuje do pole zadat více položek (jmen skupiny) na které je potom možné se odkazovat například při adresováni pošty. Problém nastává pokud do takové skupiny zařazujeme uživatele v průběhu jeho registrace.

V registračním dialogu je možné na záložce „Groups“ vybrat skupiny do kterých bude v průběhu registrace přidané uživatelovo jméno, a tady je kámen úrazu. Pokud se zde uvede skupina, která má v názvu více hodnot, uživatel při registraci není do skupin přidán a je potřeba zařazení do skupin udělat ručně až po jeho registraci.

Aby to ale nebylo tak jednoduché, tak pokud má uživatel přiřazenou nějakou Registrační Policy a na jejím základě je zařazen během registrace do skupiny, tak toto zařazení proběhne i v případě, že skupina má v poli „Group name“ více položek.

Tuto chybu jsem objevil ve verzi Domino 6.x a to i po aplikaci posledních fixpacků. Vzhledem k tomu, že v mém případě se tento problém týká každého registrovaného uživatele, tak z tohoto zjištění nemám vůbec radost :(. Jsem zvědav zda se v nějakém fixpacku dočkáme opravy této chyby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *