Nokia E90 – Nastavení synchronizace

V minulém článku jsem popsal instalaci Nokia PC Suite a nyní se pojďme podívat jak nastavit synchronizaci.

Ti co mě trochu znají vědí, že jsem zaměřen na technologii Lotus a tak i tento článek bude zaměřen synchronizaci s Lotus Notes.

 1. Připojte telefon k PC (v mém případě pomocí USB kabelu) a na telefonu nastavte způsob připojení na „PC Suite“
 2. Spusťte Nokia PC Suite (ve výchozím stavu se spouští automaticky po startu PC) a klepněte na ikonu Synchronizovat
                                            pc_suite_synchro
 3. V dialogovén okne Nokia PC Sync klepněte na Nastavení
                                    pc_sync_01_1
 4. Zobrazí se okno průvodce pro nastavení synchronizace. Vyberte verzi Lotus Notes se kterou chcete synchronizovat a klepněte na Další. V nabídce jsou všechny současné verze (R5, R6, R7)
                                    pc_sync_02
 5. Vyberte položyk které chcete synchrnoizovat a klepněte na Další. Na výber máte „Položky kalendáře a úkolů“, „Položky kontaktů“ a „Záložky“. Já jsem zrušil zatržení položky „Záložky“
                                    pc_sync_03
 6. Nastavte cestu ke kalendáři a ke kontaktům.
  Kalendář – je součástí poštovní schránky, nastavte tedy cestu k vaši poštovní schránce. Většinou umístěna na vašem mail serveru. Více infromací najdete v nastavení pracoviště klienta Lotus Notes nebo ve vašem person dokumentu v serverové adresní knize. Pokud si nevíte rady obraťe se na vášeho správce systému Lotus Notes Domino
  Kontakty – jsou uloženy na vašem počítači a soubor se většinou jmenuje names.nsf
                                    pc_sync_04
 7. Kliknutím ns tlačítko „Pokročilé“ v předešlém okně můžete nastavit heslo k ID souboru.
 8. V dalším okně nstavíme časový rozsah položek kalendáře a úkolu které budou synchronizovány do telefonu.
                                    pc_sync_05
 9. Na poslední záložce máme ještě dvě položky volby a to zatržítko zda má být po dokončení zahájena synchronizace a nebo po kliknutí na talčítko „Pokročilé…“ nastavit dalčí volby.
                                    pc_sync_06
 10. Pokročílé – Automatická synchronizace umožňuje definovat jak má probíhat automatická synchronizace. Na výběr jsou možnosti:
  Nesynchronizovat automaticky
  Synchronizovat přikaždém připojení telefonu
  Synchronizovat pravodelně po připojení telefonu s možností nastavení intervalu
  a jako zatrřítko zde je zda ma být program Nokia PC Sync spuštěn automaticky při startu systému
                                    pc_sync_07
 11. Pokročilé – Řešení konfliktů umožňuje nastavit která informace má přednost pokud bude stejné pole změněno na obou místech. Výchozí hodnotou je Lotus Notes, ale záleží na Vás co Vám více vyhovuje
                                    pc_sync_08
 12. Pokročilé – Směr na této záložce jemožné nastavit směr synchronizace dat. Ve výchozím stavuje nastavena obousměrná synchronizace, ale okud k tomu budou nějaké důvody, je možné nsatvit pouze jednosměrnou synchronizaci a to buď z telefonu do LN nebo z LN do telefonu.
  Současně je zde i možnost zatrhnou „Odstranit  všechny údaje mobilního telefonu a nahradit je daty z aplikace Lotus Notes. Pozor! NAstavením této položky dojde k vynmazání všech dat v telefonu a telefon bude nově naplněn daty z adresáře v Lotus Notes.
                                     pc_sync_09
 13. Pokud máte položky v okně Pokročilé nastaveny klepněte na OK a vraťte se do předchozího okna kde kliknutím na Dokončit dokončíte nastavení Nokia PC Sync.
 14. Pokud jste v bodě 9 nechali zatrženo „Po klepnutí na Dokončit synchronizovat“ byla spuštěna synchronizace dle nastavených parametrů.
  pc_sync_10   pc_sync_11

Pokud jste se dostali do stejného závěru jako já, počet synchronizovaných poležek byl <nejake cislo> gratuluji k úspěšnému nastavení.

Pozn.:
nějak jsem nepřišel na to jak nastavit synchronizaci poštovní schránky ze serveru Lotus Domino do telefonu 🙁 a synchronizaci osobního deníku z klienta Lotus Notes do telefonu. Ve zančkové prodějně Nokia v Brně mě tvrdili že to jde, ale asi jsem lama nebo je někde nějaká chyba. Synchronizaci s Lotus Notes bylo možné nastavit jen pro kalendaář, úkoly a kontakty. Doufám že to takto nebude pokračovat dále 🙁

5 komentářů k „Nokia E90 – Nastavení synchronizace“

 1. Super funguje to skvěle a hned je vyřešeno jak přetahat kontakty a záznamy kalendáře z Nokie na Blackberry přes Lotus Notes, který s Blackberry spolupracuje.

  [Odpověď]

  MaHa Odpověď:

  Pripravuji clanek primo na toto tema, ale nejak neni cas na jeho dokonceni.

  [Odpověď]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *