Nokia E90 – Instalace Nokia Map Loader a download map

V minulém článku jsem se věnoval popisu instalace Nokia PC Suite a nyní bych se podíval na instalaci dalšího SW který je součástí instalačního CD které jste obdrželi a to Nokia Map Loader.

Nokia Map Loader je určen pro stažení mapových podkladů pro Nokia Maps a jejich uložení na paměťovou kartu v telefonu nabo na paměťovou kartu přopojenou přes USB.

Pokud bude chtít ukládát mapy na kartu připojenouk počítači, musí být tato karta prvně připravena pro uložení mapových podkladů.

Příprava karty

 1. Pokud v telefonu nemáte paměťovou kartu vložte ji do telefonu
 2. V telefonu spusťte aplikaci Nokia Maps a až bude načtena, tak ji opět vypněte. Tento krok je nezbytný pro vytvoření systémových složek aplikace Nokia Maps na kartě.
  Pozn.: na kartě byla vytvořena složka cities s potřebnou strukturou podložek

Instalace Nokia Map Loaderu

 1. Do CD mechaniky vložíme instalační CD které jsme obdrželi společně s telefonem a spustíme instalaci Nokia Map Loaderu. Pokud CD nemůžete najít (jako já) je možné program stáhnout ze stránek Nokia.
                                 nml_01
 2. Vyberte cestu pro instalaci. Výchozí cesta je C:Program FilesNokiaNokia Map Loader
                                 nml_03
 3. Dále už to je pouze Nexte –> Next –> Finish

Download mapových podkladů

 1. Připojte telefon k počítači prostřednictvím datového kabelu a na displeji telefonu vyberte položku „Přenos dat“. Případně je možné vyjmout kartu z telefonu a přes adaptér ji přípojit k notebooku prostřednictvím USB portu.
 2. Spusťte nainstalovaný Nokia Map Loader (v případě existence novější verze bude nabídnuto její stažení a automatický update). Bude zobrazeno okno kde je uvedeno to co jsem si popsali v bodě 1
                                 nml_07
 3. Následuje okno kde si vyberete položky které chcete stahnou na kartu. Kliknutím na symbol „>“ si budete moci rozbalit jednotlivé kategorie na levé straně a kliknutím na symbol „+“ přidáte vybrané státy na pravou stranu, která zobrazuje položky určené ke stažení. V případě že máte vybrané požadované státy, je možné klepnout na talčítko Download a začít stahovat.
                                 nml_08
 4. V horní části se přepněte na záložku „Voices“ a stahněte jazyk „Czech“
 5. Nyní proběhne ověření méda na které budeme ukládat a pokud je vše OK automaticky začne stahování mapových podkladů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *