Lotus Notes R4 – Pracovní plocha

Po spuštění programu a zadání hesla pro vstup se zobrazí pracovní plocha, která se skládá z několika částí:

  • Stránka pracovní plochy: Na každé stránce pracovní plochy se může nacházet více různých ikon databází. Barva oušek a pojmenování stránek záleží na uživateli s vyjímkou posledního ouška „replikační centrum“.
  • Pruh nabídky: je závislý na aktuální pracovní situaci a jeho složení se proto může měnit.
  • Ikony: Každá ikona představuje jeden příkaz Notes, který je možno vyvolat jednoduchým kliknutím myši na ikonu.
  • Stavový pruh: nachází se na dolním okraji obrazovky, zobrazuje aktuální informace a obsahuje různé příkazy dle aktuálních situací.

Vytvoření osobní pracovní plochy

Pracovní plochu LN je možno upravovat a sestavovat podle individuálních potřeb. ikony databází můžete proto umísťovat na různé stránky pracovní plochy. Počet stránek pracovní plochy a barvu oušek je možno libovolně měnit.

Vlastnosti stránky pracovní plochy

Poklepáním na ouško stránky levým tlačítkem myši zobrazíme okno umožňující změnit jméno a barvu ouška. Také můžeme na ouško klepnout pravým tlačítkem myši a z kontextového menu vybrat vlastnosti pracovní plochy. Pokud chceme vytvořit další stránku pracovní plochy, vybereme z nabídky Tvorba příkaz Stránka pracovní plochy. Odebrat stránku můžeme opět pomocí kontextového menu pomocí položky Odebrat stránku pracovní plochy.

 

Uspořádání ikon

Ikony databází lze volně přesouvat na stránce nebo mezi stránkami, přičemž po zavření Lotu Notes se aktuální nastavení zachová.
Ikonu databáze přesuneme tak, že na ni klepneme levým tlačítkem myši, které podržíme stisknuté a přetáhneme ikonu na požadované místo nebo stránku. Více ikon najednou můžeme přetáhnout pomocí stisknuté klávesy Shift.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *