Lotus Notes R4 pro uživatele

Je to pár měsíců co jsem se v průběhu studia na VUT v Brně dostal k produktu Lotus Notes, který je určen pro firemní použití. Z pohledu uživatelů se jedná o produkt, který umožní pracovat s emaily i s firemními informacemi, které jsou uložené v databázích na Lotus Domino serveru.

Protože produkt Lotus Notes není moc známý, rozhodl jsem se, že napíšu pár článků pro uživatele Lotus Notes. Tyto články budou zaměřeny na běžné používání produktu. Jedná se o články, které jsou přepisem toho co jsem měl jako dokument v editoru AmiPro.

Jedná se o moje první pokusy psát nějaké články na web, tak uvidíme zda se to chytne nebo to bude propadák. 

Co je Lotus Notes

Lotus Notes není tradiční databázový systém, ale zde je nositelem informací dokument, který může obsahovat různorodé informace. Při práci s „klasickými“ databázemi nemají data mimo kontext své databáze žádný význam, ale dokument Lotus Notes může existovat sám o sobě. Mimo to, Lotus Notes, díky možnosti různorodých informací na dokumentu poskytují větší flexibilitu než typické databáze.

Výhodu informací uložených v Lotus Notes je fakt, že díky existenci informací v digitální podobě je jednoduší jejich zpřístupnění skupině lidí a menší pravděpodobnost že utratí jako při předávání v papírové podobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *