Začínáme s Mac OS X: První spuštění počítače s OS X

Na počítači s OS X jsem již měl několikrát možnost pracovat. Nyní jsem se k němu ale prvně dostal ve stavu kdy se jedná o nově koupený kus, který je potřeba nastavit od začátku a následně jej předat kolegům. Toto jsem zatím nikdy dříve neabsolvoval a tak to byla pro mne výzva.

Průvodce prvním spuštěním Mac OS X je srozumitelný a jasný. Celý proces má 10 kroků a to včetně vytvoření a nastavení Apple ID.

První spuštění OS X

 1. Výběr jazyku průvodce instalací
 2. Vyberte disk na který budete instalovat
 3. Výběr země
 4. Výběr klávesnice
 5. Přenesení dat do tohoto Maca z jiného počítače
 6. Přihlášení pomocí Apple ID. Nyní se můžete přihlásit pomocí existujícího Apple ID nebo vytvořit nové Apple ID. Případně můžete přihlášení pomocí Apple ID přeskočit a přihlásit se později po dokončení konfigurace.
 7. Povolení polohových služeb
 8. Smluvní podmínky
 9. Vytvořit účet pokud jste se přihlásili pomocí Apple ID, které máte svázané s iCloud, tak máte možnost pro přihlášení k Macu používat účet iCloud. Případně tuto volbu můžete zrušit a vytvořit lokální účet. Pro větší bezpečnost doporučuji zadat heslo k účtu.
 10. Klíčenka na iCloudu vám umožní bezpečně synchronizovat vaše hesla a údaje o platebních kartách od iCloudu, kde budou šifrovaně uložena. V případě, že máte více Apple zařízení bude se Vám klíčenka synchronizovat i na tato zařízení. Pokud nechcete nastavovat nyní, tak použijte volbu Nastavit později.
 11. Šifrování disku ve FileVaultu vám umožní chránit data na disku tím že obsah disku zašifrují a nastaví zamykání obrazovky. Toto nastavení je možné udělat i později. Nyní tedy nebudu pokračovat dál bez povolení této funkce.
 12. Diagnostika a využití vám umožní zvolit zda budete Applu zasílat diagnostická data pro zlepšování systému
 13. Nastavování Macu je poslední krok po jehož dokončení můžete začít svého Maca používat.

 

 

Jeden komentář k „Začínáme s Mac OS X: První spuštění počítače s OS X“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *