Vyzkoušejte MDM IBM MaaS360 zdarma

Se stále vzrůstajícími požadavky na zabezpečení dat, využíváním mobilních zařízení formou BYODu, oddělením soukromých a firemních dat na zařízeních a rovněž požadavky na soulad zabezpečení zařízení s firemní politikou je výhodou použití Mobile Device Managemetnu. Vybrat si můžete z několika produktů od různých firem. Na tomto blogu se budeme věnovat řešení od IBM s názvem IBM MaaS360.

Pro registraci budete potřebovat IBM ID. Pro trial verzi doporučuji použit jiné, než vaše „produkční“ IBM ID aby jste se vyhnuli možným problémům při registraci produkční verze MaaS360. Testovací ID si můžete vytvořit dopředu nebo při registraci trial verze. Tak se pojďme podívat na registraci:

 1. Přejdete na adresu http://www.maas360.com a klepněte na „Free trila“
  Snímek obrazovky 2019-05-12 v 22.59.21
 2. Vyplňte požadované údaje pro registraci (vytvoří se IBM ID) nebo se přihlaste již existujícím (testovacím) IBM ID. Do položky Select Data Center vyberte Europe.
  Snímek obrazovky 2019-05-12 v 23.12.15
 3. Pokud všechny registrační kroky proběhnou korektně, tak po přihlášení se Vám zobrazí následující obrazovkaSnímek obrazovky 2019-05-12 v 23.23.42

Pokud vše proběhlo korektně, tak se nyní můžete seznámit s prostředím. V defaultním nastavení jsou aktivované následující služby MDM:

 • Mobile Device Management – Produkt Mobile Device Management (MDM) poskytuje schopnost bezdrátově zajišťovat, spravovat a zabezpečit zařízení vlastněná podnikem a zaměstnanci. Zahrnuje hlavní funkce, jako je např. registrace zařízení, konfigurace, správa zásad zabezpečení, a akce zařízení, jako např. odeslání zprávy, vyhledání, zamknutí a vymazání. Rozšířené funkce MDM zahrnují automatizovaná pravidla kompatibility, nastavení ochrany soukromí BYOD a řídicí panely a vytváření sestav řešení Mobility Intelligence. Pomocí níže uvedených voleb povolte podporu specifických platforem.
 • Mobile Application Managenet – Poskytuje schopnost distribuovat a spravovat životní cyklus vyvíjených veřejných i podnikových aplikací napříč spravovanými mobilními zařízeními. Zahrnuje katalog aplikací, což je aplikace nacházející se na zařízení, která uživatelům umožňuje zobrazovat, instalovat, aktualizovat a hodnotit podnikové aplikace.

V dalších článcích této rubriky postupně rozebereme následující témata:

 • Základní nastavení služeb, které bude v MaaS360 možné využívat
 • Nastavení aby bylo možné přidat iOS a Android zařízení
 • Upravení předvoleb firemní identity (loga, emaily, kontakty, popisky, …)
 • Nastavení firmení zabezpečené oblasti
 • Nastavení politik aplikovaných na telefon
 • Nějaká doporučení pro nastavení o kterých si myslím, že stojí za zvážení
 • Další témata podle toho co v průběhu seriálu článků příjde nebo bude stát za zmínění

Články se pokusím psát tak aby byly pochopitelné i pro úplné začátečníky. V případě, že Vás bude něco zajímat, tak vaše dotazy můžete psát do komentářů k tomuto článku nebo na email.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *