MaaS360: Příprava pro přidání iOS zařízení

Pokud již máte založený testovací nebo produkční účet na MaaS360, budete chtít co nejdříve začít s používání/testováním. Obzvláště pokud máte registrovaný trial účet, který je na 30 dní. Pojďme se tedy podívat jak začít.

Co budeme potřebovat

  • Povolení na straně MDM MaaS360
  • Apple ID
  • Certifikát pro připojení na APNS

Povolení přidání iOS v MDM

Po přihlášení do portálu MaaS360 přejděte do menu Setup – Services a hned první položka je Mobile Device Management. Pokud není povolena, tak zaškrtněte checkbox před jejím názvem a po jejím rozbalení zatrhněte položku s logem Applu.

Vytvoření Apple ID

Aby bylo možné přidávat iOS zařízení do MaaS360, tak potřebujete mít certifikát pro připojení na APNS servery. Toto platí pro všechna MDM a není to tak specifikum MaaS360. Abyste si mihli vytvořit zmiňovaný certifikát, bude potřebovat Apple ID. Použít můžete již nějaké existující nebo si vytvořit nové, které budete používat právě jen pro tento účel. Apple ID si můžete vytvořit zde. Osobně doporučuji něco jako mdm@firma.cz. Tato emailová adresa musí existovat buď jako emailová schránka nebo jako alias pro vaši emailovou adresu. Po vytvoření Apple ID vám totiž na tuto adresu přijde e-mail s kódem pro potvrzení.

Vygenerování certifikátu pro APNS

Celým procesem vytvoření certifikátu vás provede krok za krokem podrobný průvodce v nastavení služby Mobile Device Management přímo v MDM v menu Setup – Services – Mobile Device Management. Jediné co pro vygenerování budete potřebovat je přihlásit se výše vytvořeným Apple ID.

Přidání iOS zařízení do MDM

Popisu přidání iOS zařízení se budeme věnovat v samostatném článku, který se pokusím publikovat v pátek 11.1., tak aby jste si o víkendu mohli „hrát“ s MDM :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *