Restart Domino serveru po odhlášní z Windows

Před nedávnem jsem řešil na jednom serveru problém s tím, že po odhlášení z Windows se mi restartoval Domino server, ale potom co nastartoval již běžel bez problémů až do dalšího přihlášení a odhlášení z Windows. Pokud jsem místo odhlášení dal zamknout, tak server běžel dál.

Konfigurace serveru byla následující:

  • Windows 2003 server
  • IBM Lotus Domino 8.5.3FP3
  • Lotus Traveler 8.5.3.200
  • Domino server je spouštěn pod systémovým účtem

Podle logu to vypadlo, že se Domino restartuje po nějaké chybě Lotus Travelera, ale daném okamžiku jsem na příčinu nepřišel a tak jsem to řešil tím, že místo odhlášení jsem dal zamknout.

Po nějaké době jsem instaloval FP3 na jiný Domino server, který měl stejnou konfiguraci jako je uvedeno výše a i tento se mi po odhlášení z Windows restartoval. No a bylo jasno, problém je FP3. Provedl jsem tedy odinstalaci zpět na FP2 a problém byl vyřešen.

Vypadá to tedy, že kombinace Windows 2003 Server + Domino 8.5.3FP3 + Lotus Traveler 8.5.3.200 není optimální konfigurace a je potřeba s Dominem zůstat na FP2.

Před nedávnem vyšel FP4 pro Domino 8.5.3, tak uvidíme zda po jeho instalaci se popisovaný problém opět ukáže nebo zda bude vše OK.

Poznámka:
Výše popisovaný problém se neprojevuje pokud je instalovaný Lotus Traveler 8.5.3.3

Jeden komentář k „Restart Domino serveru po odhlášní z Windows“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *