Přidání odesílatele do adresní knihy

Určitě jste se už setkali s tim, že Vám někdo poslal mail a vy jste si chtěli jeho adresu uložit do lokální adresní kniky. Jednou možností je otevřít adresní knihu – vytvořit záznam osoby – přepsat požadované údaje a kontakt uložit. Jak jste ale určitě správně pochopili, toto není ta správná cesta a pochopitelně to jde jednodušeji a automatizovaně.

  1. Otevřít doručený email (nebo ho označit v pohledu)
  2. V pruhu akcí vybrat „Nástroje – Přidate odesílatele do seznamu adres …“ (nebo z menu „Akce – Nástroje – Přidate odesílatele do seznamu adres …“)
  3. Otevře se okno „Přidat odesílatele do seznamu adres“, kde je možné opravit předvyplněné údaje, případně doplnit další. Na druhé záložce je defaultně zatržena možnost importovat certifikáty X.509, což vám umožní při odesílání pošty tomuto adresátovi zvolit zašifrování odesílané zprávy a to i v případě že se jedná o zprávu adresovanou do internetu.
  4. Klepnout na OK. Dojde k vytvoření záznamu v lokální adresní knize (names.nsf).

Pokud budete v budoucnu této osobě chtít poslat mail stačí její adresu běžným způsobem vybrat ze seznamu adres. Případné úravy kontaktu se provádí z lokální adresní knihy, stejně jako úpravy ostatních kontaktů v lokální adresní knize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *