Přidání iOS zařízení

Přidání prvního zařízení

Pokud vše proběhlo správně a máte vytvořený certifikát pro APNS a tento nahraný v MDM, můžete začít přidávat zařízení. Testovat můžete na svém produkčním telefonu nebo můžete použít testovací telefon. Osobně doporučuji použití testovacího telefonu. Minimálně po dobu prvního seznamování abyste měli jistotu, že si třeba omylem nevymažete vlastní telefon.

Aby bylo možné přidávat zařízení do MaaS360 potřebujete znát URL adresu, kterou zadáte do prohlížeče Safari (Pokud běžně používáte nějaký alternativní, tak pro tento krok musíte použít Safari). Tato adresa obsahuje specifický identifikátor pro každou organizaci tzv. Corporate Identifier. Tento identifikátor zjistíte v menu Setup – Settings – Device Enrollment Settings – Basic po přihlášení do admin portálu MaaS360 . Adresa pro přidání zařízení je:

https://m.dm/Corporate_Identifier

Vzhledem k tomu, že nemáme provedeno žádné nepojení na uživatele v Active Directory nebo jiném LDAP adresáři, tak v průběhu přidání zařízení bude vytvořen lokální účet v MaaS360 adresáři a na zadanou firemní adresu bude odeslané unikátní heslo pro přihlášení.

Výchozí politiky

MDM obsahuje výchozí politiky, které jsou nastaveny jako defaultní tzn. aplikují se na všechny zařízení na která se neaplikuje jiná politiky. Tyto politiky nejsou v základu restriktivní, takže by Vám neměly na zařízení nic zakázat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *