Přenos kontaktů z iPhone do IBM Lotus Notes

Poslední dobou jsem řešil několik dotazů jak z iPhone dostat kontakty do Lotus Notes aniž by uživatel musel na počítač instalovat nějaký SW.

Klasickým příkladem kdy tato potřeba nastane je pokud nastoupí nový zaměstnanec, který používá Apple zařízení, kontakty tedy má uloženy v iPhone, iPad, MacBook a tyto kontakty chce pochopitelně používat i ve firmě.

Poznámka:
Zde popisovaný postup je řešením jednorázového přenosu kontaktů do Lotus Notes a neřeší pravidelnou synchronizaci.

Elegantním, rychlým a jednoduchým řešením je využít možností aplikace Kontakty v iCloud. Podmínkou je mít synchronizované kontakty do iCloud.

  1. Ve webovém prohlížeči otevřete iCloud
   image
  2. Vstupte do služby Kontakty a na levé straně označte všechny kontakty
   image
  3. Pod seznamem kontaktů klepněte na ikonu ozubeného kola, vyberte položku “Exportovat soubor vCard…” a uložte vcf soubor. Jeden vcf soubor bude obsahovat všechny exportované kontakty.
   image
  4. Spusťte Lotus Notes a otevřete lokální seznam adres
  5. Z menu Soubor vyberte položku Importovat kontakty … a vyberte vcf soubor, který jste uložili v bodu 3 a klepněte na Otevřít.
  6. Zobrazí se dialog Importovat kontakty a kliknutím na tlačítko Import naimportujete kontakty uložené ve vcf souboru.image
  7. Po importu se zobrazí hláška o úspěšném importu a kontakty budou dostupné v Lotus Notes.

image
image

  Importem se mi bez problému přenesly telefony, emaily a název firmy. Bohužel se mi nepřenesly údaje ulice, PSČ, město a fotka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *