Lotus Notes R4 – Přizpůsobení nastavení

Lotus Notes se dají konfigurovat podle několika osobních nastavení. Mezi základní patří tyto:

  • různé možnosti zavření dokumentu (databáze)
  • otevření databáze při spuštění Notes
  • možnosti informování o příchozích zprávách

K možnostem nastavení se dostaneme následujícím způsobem SOUBOR -> NÁSTROJE -> PŘEDVOLBY. Po zvolení tohoto příkazu se zobrazí okno s názvem Uživatelské předvolby, kde se provádí všechna osobní nastavení.

  • Otevření databáze při spuštění: V dialogu Uživatelské předvolby klikneme na tlačítko Spouštěcí databáze a z obdrženého seznamu databází na pracovní ploše vybereme tu, kterou chceme otevřít při spuštění Notes.
  • Automatické informování o příchozích zprávách: Notes je možno nastavit tak, aby vás informoval v případě nově příchozí pošty. Nastavení této možnosti se provádí také v Uživatelských předvolbáchna kartě Pošta zaškrtnutím volby Kontrola nové pošty a nastavením intervalu, ve kterém mají Notes hledat novou poštu. Na nové zprávy může být upozorněno buď vizuálně nebo zvukově popř. kombinací obou způsobů.
  • Možnosti zavření dokumentu: Po nainstalování je automaticky nastaveno zavírání pomocí tlačítka Esc. další možností zavření dokumentu nebo databáze je poklepání levým tlačítkem myši. K zpřístupnění této nabídky je potřeba zatrhnout v nabídce Další volby položku Zavírat okna dvojím kliknutím pravým tlačítkem myši.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *