Klient IBM Connections pro BlackBerry

V Brně na Lotus Cafe bylo oznámena informace, že IBM připravila klienta Lotus Connections pro BlackBerry a že v současné době čeká na schválení pro uveřejnění v AppWorldu. Minulý týden jsem marně kontroloval AppWorld zda tam už náhodou není, ale marně. Až dnes (nebo během víkendu) se ukázal v nabídce a je možné jej stahovat.

image

Stažení z BlackBerry AppWorldu a instalaci provedeme obvyklým způsobem. Po instalaci bude aplikace dostupná z nabídky “Stažené” nebo “Všechny”.

001003002004

 

 

 

Po prvním spuštění aplikace nás zpočátku čekají kroky, které známe i z jiných aplikaci (potvrzení oprávnění aplikace a akceptace licenční smlouvy).

006008

 

 

 

 

Další kroky už souvisejí přímo s připojením k požadovanému serveru s Lotus Connections:

 1. Zadání URL adresy na které jsou Lotus Connections provozovány. Z těch kde mám registraci a příležitostně používám fungují následující:
  http://www.bleedyellow.com
  http://greenhouse.lotus.com
  015
 2. Zadání přihlašovacích údajů ke zvolenému webu
 3. Pokud vše proběhlo správně, tak po kliknutí na Log In budete přihlášení k webu
  016017

Další práce by už uživatelům neměla činit zásadní problémy. Přístup na obrazovku s odkazy na jednotlivé části jako jsou Profily, Komunity, Aktivity, … se dostanete přes ikonu domečku v levém horním rohu.

021

Jak změnit používaný Lotus Connections server

 1. Klepněte na BB klávesu a z menu vyberte položku Settings
 2. Vyberte položku My Account
 3. Vyberte položku Server, zadejte nově požadovanou URL adresu Lotus Connections serveru a přihlašovací údaje
  022023018

Několik zjištění závěrem

 • Přes BB klávesu – Settings – My Account – My Profile se mi nepovedlo tuto stránku zobrazit. Vždy jsem končil prázdnou bílou stránkou
 • Nepovedlo se mi navázat spojení na Lotus Connections serveru SUTOLu. Pokud jsem zadal adresu http://connections.sutol.cz Vždy jsem končil chybou
  014
 • Není možné být přihlášen k dvěma Lotus Connections serverům současně. Pro běžné firemní využití to asi není nutné, ale já osobně bych to uvítal. Mít možnost přepínat mezi několika Lotus Connections servery by nebylo špatné. (Stejný problém, ale mám i v případě widgetu Activities v klientu Lotus Notes)
 • Odezvy aplikace se mi zdají poměrně pomalé.

Pokud tedy máte BlackBerry zařízení a chcete si vyzkoušet IBM Connections for BlackBerry, neváhejte, stahujte, instalujte a testujte. Registrace na greenhouse.lotus.com a www.bleedyellow.com je zdarma.

Závěrem ještě několik screenů obrazovek z BB 9700 při použití komunity LotusCZ na serveru greenhouse.lotus.com

komunity_verejnekomunitykomunity_lotusczkomunity_lotuscz_1komunity_lotuscz_mediagallerykomunity_lotuscz_2komunity_lotuscz_souborykomunity_lotuscz_soubory_akcekomunity_lotuscz_clenovekomunity_lotuscz_clenove_clenkomunity_lotuscz_clenove_clen_profilkomunity_lotuscz_zalozky

2 komentáře k „Klient IBM Connections pro BlackBerry“

 1. Ahoj Martine!

  Zkousel jsem tohot klienta tam na BlackBerry a aby fungovali IBM Connection na mobilnim zarizeni, musi se povolit v nastaveni Connection a to si myslim na SUTOL jeste povoleno neni. Jinak URL adresa by mela byt

  http://connection.sutol.cz/mobile

  ale neni to jeste zprovozneno.
  Snad se to brzo na SUTOL zprovozni.

  [Odpověď]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *