Jak použít BlackBerry App World i v ČR

Jak asi všichni ostružinový nadšenci vědí, BlackBerry App World je online obchod kde jde možné nakupovat a stahovat oficiální aplikace pro BlackBerry. Bohužel jak jste už asi zjistili, při stahování Vám to napíše, že aplikace není v ČR podporována.

Protože ve většině případů je jako zdroj aplikací uváděn právě App World tak je to nepříjemné a komplikuje to dostupnost aplikací v ČR. Nedalo mi to a před nějakým časem jsem na zahraničním diskusním fóru, týkajícím se App World, dal dotaz zda se plánuje podpora i pro ČR. Obratem jsem dostal odpověď, že dostupnost záleží na mém mobilním operátorovi.

Obrátil jsem se tedy mailem na T-Mobile s dotazem zda a kdy plánují dostupnost BlackBerry App Worldu pro uživatele v ČR. Bohužel jsem žádnou odpověď nedostal a tak jsem se obrátil telefonicky na infolinku i značkovou prodejnu. Na obou místech jsem se dozvěděl, že o podpoře App Worldu v ČR nemají žádné informace a v současné době mi nejsou schopni ani říci zda se s podporou této služby počítá. Škoda, když prodávají nějaké zařízení a nejsou schopni podat informace o tom, zda a kdy bude dostupný officiální zdroj SW tak je asi něco špatně.

Nedalo mi to, hledal jsem a narazil jsem na web http://www.blackberryworld.cz ze kterého je možné stahnout BlackBerry App World a nainstalovat. Z tohoto balíčku instalace proběhne správně a následně je možné BlackBerry App World používat pro stahování a instalaci aplikací které jsou free.

Instalace a použití je otestováno na BlackBerry Bold 9000.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *