Instalace Lotus Notes 8.5 a chyba 1330

Když kolega minulý měsíc instaloval klienta Lotus Notes 8.5 CZ na čerstvě instalované Windows 7 bez dalších nastavení nebo úprav, tak instalace končila chybovou hláškou Chyba 1330 … . Ano, vím, Lotus Notes 8.5 není certifikovaný pro Windows 7, ale to by neměl být důvod neplatného certifikátu.

image

Když si zobrazíte vlastnosti souboru Data1.cab přepnete se na kartu “Digitální podpis” klepnete na tlačítko “Podrobnosti” a v okně Podrobnosti digitálního podpisu klepnete na “Zobrazit certifikát”, zjistíte, že certifikát kterým je soubor podepsaný platil do 21.5.2009.

Zkontroloval jsem i další instalační balíčky které instaluji a byly stažené v době jejich uvolnění (vydání verze 8.5) a situace je následující:

Lotus Notes, Designer 8.5 CZ platnost podpisu do 21.5.2009

Lotus Notes 8.5 EN platnost podpisu do 21.5.2009

Lotus Notes, Designer a Administrator 8.5 EN platnost podpisu do 21.5.2009

image

Od kolegů mám dva postupy, které problém odstranily:

  • Nainstalovat “prošlý” certifikát do systému. Po jeho instalaci se chyba již neukázala a instalace proběhla v pořádku.


    nebo

  • V možnostech Internet Exploreru na záložce Upřesnit v okně Nastavení zrušit zatržení položky Kontrolovat podpisy stažených programů.

Pozn.:
Osobně jsem tento problém nezaznamenal, klienta 8.5 jsem instaloval ještě v době platnosti certifikátu a to na verzi Windows XP. Na Windows 7 jsem instaloval až verzi 8.5.1 která má platnosti podpisu do 20.5.2012.

Pokud ale budete mít problém s instalací, tak vyzkoušejte uvedené, třeba to pomůže i Vám. Když budu mít trochu času, zkusím si uvedenou chybu nasimulovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *