IBM Notes Traveler a IBM Verse pro iPhone

IBM Verse

IBM Notes Traveler asi netřeba představovat, je to software umožňující přístup k emailům, kalendáři, kontaktům a úkolům které jsou na serveru IBM Domino. Uživatelé Androidů měli možnost na mobilní zařízení instalace klienta IBM Notes Traveler již dávno, ale uživatelé iOS zařízení se museli spokojit s integrací do standardních aplikací v iOS a to jak jsem zjistil ne všem vyhovovalo.

Nyní přichází mobilní klient IBM Verse pro iPhone, kterého je možné připojit nejen k mailovému řešení IBM Verse (v současné době pouze cloudové řešení), ale právě i k serveru IBM Notes Traveler ve verzi 9.0.1.4.

U prvního spuštění se automaticky zobrazí obrazovka po výběr serveru ke kterému se chcete připojit. Na výběr jsou dvě možnosti:

 • My Company server – tuto možnost zvolte pokud chcete připojit klienta IBM Verse k firmenímu serveru s IBM Notes Traveler
 • IBM Connections Cloud – možnost IBM Connections Cloud zvolí ti uživatelé, kteří mají placenou verzi serverového řešení IBM Verse v Cloudu.

Co vám přinese použití IBM Verse pro iPhone ve spojení s IBM Notes Traveler serverem:

 • číst a odesílat šifrované emaily přímo z IBM Verse (dříve bylo nutné použít IBM Companion)
 • možnost odeslat podepsaný email přímo z IBM Verse (dříve bylo nutné použít IBM Companion)
 • možnost u odesílané zprávy nastavit zabránění kopírování přímo z IBM Verse (dříve bylo nutné použít IBM Companion)
 • možnost přidat fotografii do přílohy emailu
 • synchronizací konceptů a koše se schránkou na serveru
 • možnost označit doručený email jako „Vyžaduje akci“ s možností výběru kdy dnes, zítra, jeden týden, kdykoli a doplnění textové poznámky
 • adresář umožňuje vyhledávat ve firemních kontaktech
 • nastavení hesla které je vyžadováno pro mobilní aplikaci IBM Verse

 

4 komentáře k „IBM Notes Traveler a IBM Verse pro iPhone“

 1. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, čím může být způsobeno, že mi emaily chodí s více než denním zpožděním a to ještě až po ruční aktualizaci? Děkuji

  [Odpověď]

  Martin Hansgut Odpověď:

  Dobrý den,
  to že emaily chodí až po ruční synchronizaci může být zapříčiněno tím, že nemáte nastavenou automatickou synchronizaci. Podívejte se do nastavení IBM Verse případně iOS a upravte si interval synchronizace. Případně bych začal dotazem na vašeho správce IBM Traveler serveru.

  [Odpověď]

 2. Dobrý den,
  používám IBM Verse v iPhone. Lze nastavit kalendář IBM Verse, abych mohl pracovat s kalendářem jiné aplikace, která je mi příjemnější, ale synchronizovalo se do Lotus?
  Děkuji.

  [Odpověď]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *