IBM Notes a Domino 9 Social Edition Beta

Dlouho očekávaný nástupce současné verze produktu IBM Lotus Domino 8.5.3 a IBM Lotus Notes 8.5.3 se nebude lišit pouze setinkovou verzí, ale provedené změny byly natolik zásadní, že se bude jednat o novou hlavní verzi.

To ale není jediná změna označení. S novou verzí přichází i změna v názvu, kdy bylo vypuštěno slovo Lotus, název firmy, která produkty Domino a Notes vyvinula (historie Lotus Domino / Notes) a kterou IBM koupila. Příští verze tak bude mít označení “IBM Notes and Domino 9.0 Social Edition”.

Pokud se nemůžete dočkat oficiální verze nebo si chcete vyzkoušet jak bude tato verze vypadat a co budete umět, můžete si stáhnout a nainstalovat její veřejnou beta verzi, která byla uvolněna 13.12.2012. Stahovat je možné z oficiálních stránek IBM Notes and Domino 9.0 Social Edition Beta. Diskuse k této verzi je na webu IBM Notes and Domino 9.0 Social Edition Beta Forum.

Pokud nechcete či nemůžete beta verzi instalovat pokusím se na těchto stránkách publikovat některé informace z této verze. Za pozornost určitě stojí i komunita IBM Notes and Domino 9.0 Social Edition v SUTOL Connections.

Dnes jsem instaloval beta verzi IBM Domino 9 i IBM Notes 9 a už grafika instalačního průvodce, úvodní stránka Notes klienta a ikony na ploše Vám napoví že je něco jinak.

01_00102_00502_006

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *