IBM Lotus Traveler 8.5.3 Upgrade Pack 1 a 2

Už to je nějakou dobu co vyšel Ugrade Pack 1 (26.6.2012) a Ugrade Pack 2 (11.12.2012) pro IBM Lotus Traveler.

Po zjištění popsaném v článku Nastavení „Vypnout synchronizaci“ v Lotus Traveleru jsem přistoupil k instalaci Upgrade Pack 1 a Upgrade Pack 2 v domnění že to třeba pomůže a tato dle mého chyba zde bude opravena. Bohužel se tak nestalo.

Instalaci je potřeba provádět v pořadí UP1 a potom UP2. Verze Lotus Traveler podporovaného pro UP1 je 8.5.3. Pokud máte jako já instalovanou vyšší verzi, v mém případě to byla verze 8.5.3.2, tak instalátor UP1 si sám nainstaluje Lotus Traveler 8.5.3.

Na Lotus Traveleru provozuji pouze iOS zařízení, takže po instalaci UP 1 a 2 nebylo potřeba instalovat na zařízení jinou verzi klienta Lotus Traveler. Pokud se uživatelé připojují ze zařízení na které se instaluje Traveler klient, budou si muset na zařízení nainstalovat nového klienta.

Na novinky, které přináší upgrade packy se můžete podívat v článcích

Po instalaci UP1 se dokument “Nastavení zařízení” rozšířil o některé položky:

  • Záložka Synchronizace nově obsahuj část “Volby automatické synchronizace”, kde je možné definovat kdy je špička a nastavit typ synchronizace ve špičce a mimo špičku. Rovněž je možné povolit či zakázat synchronizaci při slabé baterii a nebo při roamingu a všechna tato nastavení je možné “zamknout” proti změně v zařízení (na obrázku jsou vidět defaultní nastavení).
   image
  • Záložka Nastavení filtru – možnost vynutit maximální časové omezení zpráv, kalendářových položek a deníku které se budou synchronizovat do zařízení. I zde jsou nově možnosti zamknout v zařízení nastavení filtrů.
   image

    • Záložka Nastavení zabezpečení –> Android – zde se nabídka rozšířila významně a určitě potěší všechny kteří si potrpí na zabezpečení. Nově je možné vyžadovat heslo při použití Travelera, vypnout lokální ukládání hesla, zakázat kopírování dat Lotus Travelera do schránky, zakázat export příloh z Lotus Travelera do zařízení nebo zakázat kameru.
     Rozšířeny byly i možnosti hesla zařízení, kde bylo přidáno omezení doby platnosti, počet hesel v historii nebo zakázat nešifrovaná zařízení.
     image

Škoda, že možnosti, které jsou k dispozici pro zařízení s Androidem nejsou k dispozici i pro iOS, Nokii a Windows Mobile.

Jeden komentář k „IBM Lotus Traveler 8.5.3 Upgrade Pack 1 a 2“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *