Notes 9 – Nové možnosti zobrazení emailů v pohledu

Notes 9 přináší nové možnosti zobrazení emailových zpráv. Některé z nich byly dříve individuálně dodělávané do poštovních schránek. Pojďme se podívat na to co jsem při testování objevil nebo čeho jsem si všimnul v dokumentaci.

Seskupení emailů podle data

Jednou z žádaný a dodělávaných funkcionalit do předchozích verzí poštovních schránek byl pohled, který umožnoval zobrazení emailů, které byly seskupeny podle data.

Notes 9 tuto funkcionalitu obsahuje nativně s tím, že ji je možné zapnout v libovolném pohledu či složce.

Pro zapnutí seskupení jsou dvě možnosti:

  • vyberte z položku Group By Date z menu View – Show
  • nebo vpravo v pruhu akcí klepněte na Show a vyberte položku Group By Date

Výsledek bude vypadat následovně:

image

Změna řazení podle data doručení

Stejně jako předchozí bod i tento byl doděláván individuálně a většinou se jednalo o to, aby pošta byla řazena tak, že nejnovější zprávy byly nahoře. Tuto funkcionalitu přináší Notes 9 nativně a uživatel si sám může zvolit jak bude pošta seřazena a svoji volbu si uložit.

V defaultním nastavení je nejnovější pošta zobrazena v pohledu nahoře. Změnu tohoto nastavení je možné udělat v předvolbách poštovní schránky.

Z pruhu akcí vyberte položku More – Preferences… a na záložce Mail – Basic můžete zcela dole vybrat jednu z možností Most recent on top nebo Most recent on bottom

image

Zobrazení formátu datumu v pohledu

Notes 9 přináší změnu formátu zobrazeného data v pohledech na emaily. Doposud bylo ve sloupci Datum použit formát DD.MM.YYYY HH:MM. Nově je možné zobrazit tzv. zkrácený formát datumu (defaultně nastaveno), který zobrazuje datum následovně:

  • pokud se jedná o dnešní email, je zobrazen pouze čas doručení HH:MM
  • pokud se jedná o email doručený včera, je zobrazený formát včera HH:MM
  • pokud se jedná o starší email ale ze současného roku je zobrazený formát DD MM HH:MM. Zde by bylo přínosem, pokud by mezi dnem a měsícem byla tečka nebo pokud by měsíc byl uveden slovem.
  • pokud se jedná o email z předchozího roku je zobrazený formát DD.MM.YYYY HH:MM

Pokud chcete vrátit nastavení které bylo u předchozích verzí, může se toto změnit uživatel sám a to pro konkrétní pohled či složku prostřednictvím dialogu Customize View, který zobrazíte pomocí menu View – Customize this View a u sloupce s datem zrušte zatržení u položky Use abbreviated dates

image

Zobrazení počátku obsahu těla emailu v pohledu vedle předmětu

Už Vás napadlo, že by bylo super pokud by vedle předmětu byl vidět začátek obsahu emailu? Pokud ano, tak Vás bude zajímat tato novinka v Notes 9. Nově máte možnost zapnout zobrazení počátku emailu vedle předmětu a po najetí myší na email v pohledu se zobrazí v bublině 100 znaků z těla emailu.

Tuto novinku máte možnost nastavit dvěma způsoby:

  • vyberte z položku Beggining of Message z menu View – Show
  • nebo vpravo v pruhu akcí klepněte na Show a vyberte položku Beggining of Message

image

Seřazení emailů dle předmětu

Řazení dle předmětu (kliknutím na záhlaví sloupce) bylo možné i v předchozích verzích, ale v Notes 9 se nově nebere v potaz označení odpovědi (RE:) nebo postoupení (FW:) emailu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *