HW Cisco Webex do zasedacích místností

Cisco Webex jako SW řešení pro videokonference a chatovací místnosti není asi třeba představovat. Ostatně na tomto webu o tom informace již byly. Stejně tak jako informace, že pokud zvažujete využívat řešení Cisco Webex, tak je možné zřídit trial licenci pro vaši firmu. Budete si tak moci vyzkoušet přímo ve vašem prostředí a s vašimi uživateli jak Cisco Webex používat a jaké potřeby Vám pomůže řešit.

Dnes bych se chtěl zaměřit na oblast Cisco Webex o které se tak nějak moc nemluví a to HW produkty, které Cisco nabízí pro vybavení zasedacích místností od těch určených pro jednoho nebo dva lidi až po velké zasedací místnosti nebo sály. Celé portfólio této nabídky můžete najít na webu https://hardware.webex.com. Já si v tomto článku dovolím „vypíchnout“ několik těchto zařízení, která jsem měl možnost reálně vyzkoušet, konfigurovat a některé z nich i běžně využívat.

Cisco Webex Room Kit Mini

Zařízení, které je určené do zasedacích místností pro 3 – 5 lidí o velikosti místnosti do 25 m2. Z mého pohledu jako jednu z velkých výhod tohoto zařízení vidím to, že je možné jeho připojení takřka k libovolnému zobrazovacímu zařízení. Máte zasedací místnost, ve které máte televizi a pro videokonference se připojujete z notebooku, který máte k televizi připojený přes HDMI kabel? Řešíte jak se střídat před kamerou pokud potřebuje mluvit více lidí? Řešíte jak efektivně vyřešit zvuk, kameru a mikrofon? Cisco Webex Room Kit Mini může být tím správným řešení.

Co s instalaci tohoto zařízení získáte:

 • širokoúhlá kamera (120o) s rozlišením 4K
 • dobrý obraz i v podmínkách kdy je v místnosti příliš světla nebo naopak jeho nedostatek
 • schopnost zoomu na mluvícího
 • možnost nastavení scén, které kamera může zabírat. Můžete tak z úhlu záběru eliminovat místa jako jsou dveře, chodby a další podobná místa, která nechce aby se v záběru zobrazila
 • mikrofony s možností potlačení okolního šumu a hluku v pozadí
 • možnost bezdrátového sdílení, už žádné kabely, ale bezdrátové sdílení obrazu prostřednictvím aplikace Cisco Webex nebo Cisco Webex Meetings
 • Možnost připojení přes USB k libovolnému notebooku nebo počítači a využití Cisco Webex Room Kit Mini jako běžné kamery, mikrofonu a reproduktoru i v jiných videokonferencích než je Cisco Webex.Pozn.: Toto využití mám vyzkoušeno např. s videokonferencemi MS Teams nebo ZOOM. Pokud Vás tedy pozve protistrana do jiné videokonference než je Cisco Webex, můžete Room Kit Mini použít

Prezentaci Cisco Webex Room Kits si můžete zobrazit na https://hardware.webex.com/devices/room-kit-series

Cisco Webex Board

Zařízení které ve mne vyvolalo WOW efekt v okamžiku kdy jsem se s ním prvně setkal a mohl si ho „osahat“. Mám to obrovské štěstí, že ve firmě máme Cisco Webex Board ve dvou zasedačkách a mám tak možnost tato zařízení spravovat. U jednoho z Cisco Webex Boardu jsem měl možnost si projít celým procesem jeho instalace od vybalení, přes montáž na zeď až po jeho kompletní konfiguraci a nastavení v Cisco Webex Control Hubu.

Mimo jiné jsem měl možnost Cisco Webex Board používat při týdenním školení  a mohl jsem si tak vyzkoušet jeho přednosti  od A do Z což WOW efekt ještě umocnilo. Na příklady možného využití Cisco Webex Boardu v zasedacích místnostech se můžete podívat na https://projectworkplace.cisco.com/workspaces/co-creation

A co Vám přinese Cisco Webex Board do zasedací místnosti? Pokud bych to měl říci jednou větou, tak: „Cisco Webex Board Vám do zasedací místnosti přinese zařízení vše v jednom pro bezdrátové prezentace, tabuli a týmovou spolupráci“. Pojďme se na některé konkrétní body:

 • možnost bezdrátových prezentací nejen z notebooku, ale i z tabletů a mobilních telefonů. Promítání prezentací na poradě nebo při schůzce s klientem nebylo nikdy jednodušší. Už žádné kabely pro připojení, vše zvládnete bezdrátově a hlavně bez nutnosti instalovat nějaký SW
 • přímo na Cisco Webex Boardu máte možnost anotovat promítaný obsah, který můžete následně odeslat na emailové adresy
 • dokonale nahradí whiteboard
 • širokoúhlá 4K kamera umožňující přenos kvalitního obrazu do videokonference
 • kamera s 5x zoomem a možností přiblížení prezentujícího, protistrana tak vždy dokonale uvidí ty kteří právě mluví
 • kvalitní reproduktory pro dokonalý zvuk při videokonferencích nebo přehrávání videí
 • 12 mikrofonů s funkcí potlačení šumu a hluku v pozadí
 • obrazovky s úhlopříčkou 55, 70 nebo 85 palců
 • možnost připojení notebooku/počítače přes USB-C kabel a jeho vzdálené ovládání přes Cisco Webex Board
 • možnost připojení Cisco Webex Boardu do schůzky v MS Teams
 • možnost přidat na domovskou obrazovku další ikony odkazů na weby, videa, soubory, …

Cisco Webex Desk Pro

Další zařízení, které ve mne vzbudilo WOW efekt v okamžiku kdy jsem měl možnost jeho konfigurace do firemního prostředí a jeho opravdu krátké vyzkoušení. Pokud potřebujete na stůl do pracovny vlastní videokonferencí jednotku s dotykovým displejem, výbornou kameru, úhlopříčkou 27″ a možností využití jako druhého displeje k notebooku, tak Cisco Webex Desk Pro Vám toto všechno splní. V podstatě bych si dovolil říci, že to je takový Cisco Webex Board určený na stůl do kanceláře.

Na podrobnější HW detaily o Cisco Webex Desk Pro se můžete podívat v datasheetu který je dostupný ZDE.

Kde a jak Cisco Webex vyzkoušet nebo objednat

Pokud jste dočetli až sem a dospěli k závěru, že řešení pro videokonference a vybavení zasedacích místností produkty z portfolia Cisco Webex je to co stojí za zvážení, tak dejte tomuto řešení šanci.

Prostřednictvím firmy TOTAL SERVICE a.s. je možné zajistit nejen prezentaci řešení Cisco Webex přímo u Vás ve firmě, ale pokud si budete chtít platformu Cisco Webex vyzkoušet, tak je možné zajistit i trial licence na Cisco Webex a  za určitých podmínek i zapůjčit HW zařízení Cisco Webex na vyzkoušení.  V takovém případě mne kontaktujte a domluvíme se na možnosti realizace prostřednictvím firmy TOTAL SERVICE a.s.. Rozhodnete-li se kontaktovat přímo TOTAL SERVICE a.s. budu rád pokud mne dáte do kopie emailu.

Víte o někom pro koho by bylo řešení Cisco Webex vhodné?

V takovém případě mu neváhejte předat odkaz na tyto informace aby se s námi mohl spojit a společně jsme se mohli podívat na to jaké řešení Cisco Webex by pro ně bylo vhodné.

Všechna výše uvedená zařízení mám osobně vyzkoušená a to od jejich vybalení, přes instalaci ve firmě až po konfiguraci v Cisco Webex Control Hubu a případného zaškolení koncových uživatelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *