2FA CYONE pro HCL Domino

Provozovat v dnešní době webové aplikace bez možnosti dvoufaktorového ověření může být pro některé firmy pro některé firmy a instituce potencionální problém. Klasické ověření přes jméno a heslo dnes již nestačí a právě proto nastává čas pro dvoufázové ověřování.

Dvoufázové ověřování zajišťuje jednoznačnou autentizaci prostřednictvím dvou různých komponent, které patří jednomu uživateli. V praxi to pak vypadá tak, že po přihlášení uživatele jménem a heslem mu například na mobilní telefon přijde prostřednictvím SMS (nebo aplikace) kód, kterým je ještě přihlášení potřeba potvrdit.

Dvoufaktorové ověření pro webové aplikace na HCL Domino řešit přináší společnost CYONE. Výhodou řešení od CYONE je fakt, že nejsou vyžadované žádné další servery nebo aplikace, ale vše je řešeno na již existující serverech HCL Domino což sníží náklady a čas na implementaci.

Požadavky na HCL Domino prostředí

  • Verze Domino serveru: IBM Domino 9.0.x
  • Operační Systém: Linux (x64), Windows (x64) nebo jiný podporovaný platformou HCL Domino;
  • Pro odesílání SMS: GSM modem s HTTP API připojení k síti MultiTech

Možnosti pro doručení kódu

  • Aplikace generátoru TOTP kompatibilní s RFC6238 jako např. Google Autheticator, ale i jiné
  • SMS (vyžaduje GSM modem)
  • E-mail

Pokud patříte mezi firmy, které dvoufázové ověřování na webových aplikacích chtějí nebo musí řešit, tak právě řešení od CYONE může být to co hledáte. Jak již jistě všichni víte, tak už nějakou dobu jsem ve firmě TOTAL SERVICE a.s., která je Business Partnerem HCL Software. Pokud se tedy rozhodnete pro implementaci 2FA od CYONE a budete potřebovat pomoct s implementací, budu rád pokud se na TOTAL SERVICE a.s. obrátíte. Kontaktovat nás nejlépe na moji firemní e-mailovou adresu uvedenou zde v kontaktech.

Přihlášení do IBM Verse s 2FA CYONE

Nastavení 2FA CYONE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *