Začínáme s iPhone: První spuštění iPhone

Dostali jste Váš první iPhone a trápíte se s tím jak jej začít používat? Není třeba se ničeho bát, není to nic složitého a v následujících řádcích se Vám pokusím shrnout potup jak na to. Celá oživení telefonu má několik základních bodu:

 • budete potřebovat aktivovanou SIM kartu. V případě iPhone 6 se jedná o nanoSIM
 • sponku (je součástí balení) pro vysunutí šiplíku SIM karty
 • přístup na Wi-Fi nebo SIM s aktivovaným datovým tarifem
 • budete se potřebovat rozhodnout zda vytvoříte Apple ID nyní nebo později
 • budete se potřebovat rozhodnout zda spojíte iPhone s iCloud účtem nyní nebo později

Pokud máte ve výše uvedených bodech jasno, můžete přistoupit k prvnímu spuštění a nastavení telefonu.

 1. Zapnutí telefonu provedete přidržením tlačítka na jeho pravé straně dokud se na displeji neobjeví logo
 2. První krok v průvodci je volba jazyka ve kterém má být prostředí telefonu. Já volím češtinu a pokračují dál. V případě potřeby je možné jazyk prostředí později změnit aniž by bylo nutné telefon restartovat nebo vymazat.
 3. Vyberte zemi kde budete telefon používat
 4. Vyberte Wi-Fi ke které se chcete připojit a zadejte heslo. V případě že přihlášení k Wi-Fi síti je řešeno přes webovou stránku, tak tuto Wi-Fi není možné v tomto kroku použít. Po přihlášení k Wi-Fi proběhne aktivace telefonu.
 5. Polohové služby můžete zapnout nyní v průvodci nebo později v nastavení telefonu. Polohové služby se mimo jiné využívají pro funkci Najít iPhone o které si řekneme později.
 6. Volba zda se jedná o nový telefon nebo zda jej budete obnovovat ze zálohy na v iCloud nebo iTunes. V případě že je to Váš první iPhone, zvolte položku „Nastavit jako nový iPhone“
 7. Na obrazovce Apple ID máte možnost vybrat ze tří položek dvou položek:
  • „Přihlásit se pomocí Apple ID“ zvolí ti uživatelé, kteří již mají Apple ID vytvořena z jiného Apple zařízení.
  • „Vytvořit bezplatné Apple ID“ zvolí ti, kteří Apple ID ještě nemají a chtějí si ho nyní vytvořit
  • „Tento krok přeskočit“ vyberte pokud chcete Apple ID vytvořit později
 8. iCloudu Vám umožní přistupovat k hudbě, souborům a fotografiím ze všech zařízení. V tomto kroku můžete vybrat zda budete nebo nebudete používat iCloud. Vaše rozhodnutí můžete samozřejmě kdykoli později změnit v nastavení telefonu.
 9. Zvolte přes které kontaktní údaje budete k zastižení na iMessages a FaceTime
 10. Na stránce s iCloude Drive máte možnost zvolit zda budete chtít upgradovat iCloud na tuto variantu. Pokud je toto vaše první Apple zařízení, tak doporučuji zvolit „Teď ne“, přečíst si informace o iCloude Drive a následně se rozhodnout. Upgrade na iCloud Drive je možný později z nastavení telefonu. Pokud upgradujete na iCloud Drive, tak zpět se na klasický iCloud se již není možné vrátit.
 11. Touch ID umožní nastavit odemykání iPhone pomocí otisku prstu. Pokud si nejste jisti zda tuto možnost chcete používat, můžete nastavení přeskočit volbou „Nastavit Touch ID později“
 12. Obrazovka Vytvořit kód Vám umožní zadat čtyřmístný kód, která bude chránit Váš iPhone před neoprávněným přístupem.
 13. Klíčenka na iCloudu slouží pro možnost uchovávání hesel. Její aktivace není nezbytná a podíváme se na ni později. Zvolte tedy položku „Neobnovovat hesla“
 14. Zapnutí diagnostiky a není nezbytné a záleží na vašem rozhodnutí.
 15. Nastavení displeje umožňuje zvolit mezi dvěma možnostmi a to „Standardní“ nebo „Zvětšené“. Toto nastavení se projeví v prostředí iOS, nativních aplikacích i aplikacích třetích stran

Nyní máte Váš iPhone nastaven a můžete jej začít používat.

Výše uvedený postup je popisem nastavení které jsem prováděl při nastavení mého iPhone. Je možné, že v závislosti na verzi operačního systému nebo jiných volbách při nastavení se mohou některé kroky lišit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *