Správa serveru Lotus Domino z BlackBerry Bold

Jako pracovní nástroj používám BlackBerry Bold a tak jsem zažal přemýšlet jaké další možnosti by mě toto zařízení mohlo přinést. Můj denní chleba je administrace Lotus Domino serverů a tak mě napadlo zda by pro tuto činnost bylo možné využít BlackBerry. Ne, že bych ho používal místo počítače, ale pokud nastane nějaký problém v okamžiku kdy nejsem u počítače bylo by fajn mít možnost řešit situaci z BlackBerry. Když už mám nějaké zařízení mám tak z něgho chci dostat maximum.

Jako možné řešení mě napadly následující varianty

  • využití aplikace webadmin.nsf z webového prohlížeče BlackBerry
  • připojení ke vzdálené ploše serveru a omezit se pouze na příkazy z Domino konzoli
  • použití nějaké specializované aplikace pro správu serverů

Využití aplikace webadmin.nsf

Této možnosti jsem moc nevěřil, ale přesto jsem ji vyzkoušel. Bohužel moje obava se naplnila. Po zadání webové adresy a  přihlášení k domino serveru jsem dostal stránku aplikace webadmin.nsf s hláškou Connecting server …., please wait…., ale stránka se nenačetla.

webadmin

Využití vzdálené plochy

S pomocí google jsem prohledal internet a hledal nějaký SW, který by umožňoval z BlackBerry připojení ke vzdálené ploše. Jediný SW kteý jsem našel je na adrese www.rdmplus.com kde jsou ke stažení produkty RDM+, TSMobile a VNC+. Všechny tyto produkty jsouplacené, ale je možné stáhnout trial verzi na 7 dní a tak je možné si je vyzkoušet.

Specializovaná aplikace pro spárvu serverů

Pro tuto kategorii jsem v podstatě ani žádný SW nehledal. Od okamžiku kdy jsem viděl prezentaci produktu Mobile Admin od firmy ROVE byl tento produk mým favoritem. Na druhé straně je potřeba říci že tento produkt je cenově někde zcela jinde než předešlé produkty. Po registraci je možné stáhnout trial verzi na 7 dní, vše vyzkoušet a následně se rozhodnout zda se Vám investice vyplatí.

Otázky na závěr

  • Používáte někdo některý z uvedených SW?
  • Jaké s tímto SW máte zkušenosti?
  • Můžete ho doporučit ostatním?.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *