Registrace k HCL jako zákazník

S dokončením procesu přesunu ICS produktů pod HCL je spojena i registrace nás, jako zákazníků v systémech HCL. Vzhledem k tomu, že se objevilo několik dotazů co a jak, tak zde uvede proces kterým jsem prošel já.

 1. Z HCL jsem z emailové adresy sender[at]response.hcl.com jsem obdržel email s předmětem „Introducing HCL Software“. Tento email byl zaslaný na emailovou adresu, kterou jsem měl uvedenou jako kontaktu u zákaznického účtu IBM. Některé emaily z HCL mně padaly do spamu, tak případně zkontrolujte i tuto složku
 2. Email mimo jiné obsahuje odkaz na Welcome Page, kde je jsem se jako zákazník registrovat: „… Kindly take a few minutes to visit our Welcome Page and register as a customer…“
 3. Na uvedené stránce jsem se proklikal k registračnímu formuláři, a vyplnil email, jméno, příjmení, oslovení a heslo. Vyplňovaný formulář se nachází na adrese https://registration.hclpartnerconnect.com což by se mohlo zdát že je adresa pro partnery, ale pokračoval jsem dál a vše prošlo. Po odeslání formuláře přišel na zadanou emailovou adresu email pro potvrzení.
 4. Po potvrzení emailu jsem obdržel další email s odkazem na přihlášení a vyplnění profilu, kde jsem vyplnil položky týkající se „pravomocí“ ve firmě. V pravé části formuláře je firma kterou systém našel že by měla patřit k zadanému emailu. U  mne nic nenašel, tak jsem vyplnil kontaktní adresu na firmu ručně.
  • Položka State/Region je povinná. Já jsem zde uvedl „South Moravian“
  • Ve formuláři není možné použít diakritiku. Pokud jsem zadal adresu s diakritikou, tak se nepovedlo formulář uložit a byla zobrazena chyba že v položkách jsou povoleny pouze alphanumeric znaky. Po odebrání diakritiky již uložení prošlo korektně.
 5. Po nějaké době (v mém případě za dva dny) přišel email pro potvrzení emailové adresy.
 6. Emailovou adresu jsem verifikoval a obratem mi přišel email pro přihlášení na web HCL SOFTWARE a vyplnění BP Application Form (čekal bych že BP bude zkratka pro Business Partner). Po přihlášení vidím formulář který jsem vyplňoval v kroku 4.
 7. Za dva dny jsem obdržel email s textem: „HCL SOFTWARE Congratulations! Your HCL Customer account has been successfully mapped to Martin Hansgut.“ a přihlašovacím tlačítekm.
 8. Po čtyřech dnech jsem obdržel email s tlačítkem „Reset password“ pro nastavení hesla a přístup do seznamu zakoupeného SW, který je na URL https://buy.hcltechsw.com
 9. Po nějaké době jsem obdržel email s předmětem „IBM/HCL Renewal – Act Now!“, ale to se pravděpodobně vztahuje k tomu že 5.9.2019 mi výroční datum pro zakoupení produkt Connections Cloud S1.
 10. 29.7.2019 jsem obržel email loginem a dočasným heslem (platným 24 hodin) pro přihlášení do FlexNetu kde by měl být dostupný SW pro stahování.

Nyní předpokládám, že to je vše a asi mám na webech HCL přístupy všude kde bych to jako zákazník čekal. Co se týká „HCL Customer Number“, tak žádná informace o něm nepřišla, ale někdy v průběhu výše popsaného procesu se doplnilo do zákaznického profilu, kam se dostanete přes URL https://registration.hclpartnerconnect.com/general.nsf/welcome?open&login=1

Registrace jako zákazník HCL

Pokud Vám nepřišel email popisovaný v bodě 1 a 2 výše uvedeného postupu, tak by registrace měla být možná na této URL https://registration.hclpartnerconnect.com

Pár URL odkazů na weby HCL

Snad budou odkazy vkopírované dobře.

 

HCL-Welcome-banner-650x277

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *