Proběhlo SUTOL Symposium 2018

Logo-Symposium-2018-banner-700-650x208

Tento měsíc proběhla již tradiční jarní akce s názvem SUTOL Symposium, akce zaměřená na produkty z portfólia IBM Collaboration Software. A ani letos nebylo problém zaplnit celý přednáškový sál, kde se sešla takřka stovka účastníků.

Přednášky v dopolední části byly věnovány tomu co se chystá do budoucna, co přinese IBM Notes/Domino 10, informace o #domino2025, ale i představení a praktické ukázky novinek v IBM Collaboration Software a možnostech vnitrofiremní komunikace a publikování infromací.

V praktických ukázkách jste se mohli podívat na to jak vystavět firemní intranet na IBM Connections a jak s ním pracuje uživatel, tvůrce obsahu a správce stránek.

Odpolední část přinesla praktické ukázky jak jednoduché je pracovat s nástroji IBM Collaboration Solution na mobilních zařízení a tím pádem být i například v případě služebních cest schopen pracovat a předávat informace nebo jak využít LiveGrid pro nový způsob tvorby webových aplikací s napojením nejen na Domino databáze nebo co přinese technologoe Node.js, která bude obsažena v IBM Domino 10.

Za zmínku určitě stojí i to, že v odpoledních přednáškách se představili čtyři z pěti českých držitelů ocenění IBM Champion 2018 za oblast IBM Collaborations Solution.

Odkaz na prezentace a videa s ukázkami najdete přímo na webu Sutol.CZ.

Závěrem ještě pozvánka na podzimní technickou SUTOL Konferenci, která se bude konat 15.11.2018, tak si poznamenejte datum do kalendáře. Určitě se bude na co těšit. Je nějaké téma, které byste rádi měli na programu podzimní technické konference? Pokud ano, napište svoje návrhy do komentáře k tomuto článku.

A co mně osobně zaujalo na Symposiu nejvíce:

  • Počet účastníků konference. Přes to že stále slyším jak počet uživatelů klesá a jak jsou produkty uživatelsky nepřívětivé, tak dle mého počet účastníků konference tomu neodpovídá.
  • Většina vydržela až do konce. Osobně se na to dívám tak, že výběr témat byl takový že zajímal většinu přítomných aby bylo pro ně přínosem vydržet do konce konference
  • Přednášky o chystaných novinkách a směřování portfólia IBM Collaboration Software a IBM Domino/Notes.

Moji prezentaci na téma IBM Mail Support for Microsoft Outlook (in Czech language) můžete stáhnout i na Slideshare.

V případě, že se Vám moje prezentace líbila, budu rád pokud dáte „To se mi líbí“ mojí stránce na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *