Print To Go a BlackBerry PlayBook

S příchodem OS 2.0 pro BlackBerry PlayBook se rozšířila i jeho programová výbava o nové užitečné programy. Jedním z takových je i program Print To Go.

Podle názvu by se mohlo zdát, že tento prográmek umožní tisk dokumentů z PlayBooku na tiskárnu, ale opak je pravdou. Prostřednictvím prográmku Print To Go je možné z počítače tisknout libovolný dokument přímo do PlayBooku. Takto vytištěný dokument bude v PlayBooku uložen ve formátu PDF. Pojďme se tedy podívat jak to všechno zprovozníme.

Instalace

Z webu http://www.blackberry.com/PrintToGo stáhněte a do počítače nainstalujte program Print To Go. Po úspěšné instalaci bude program bude v počítači prezentován jako tiskárna. Podporované operační systémy jsou Windows XP a vyšší.

Tisk

 1. Připojte BlackBerry PlayBook i počítač do stejné WiFi sítě
 2. Otevřete dokument který chcete tisknout
 3. Klepněte na Tisk a vyberte tiskárnu Print To Go
 4. Zadejte vaše přihlašovací údaje BlackBerry ID
  005
 5. Volitelně: pokud nechcete přihlašovací údaje zadávat při každém tisku, zatrhněte položku “Pamatovat si mě na tomto počítači”
 6. Klepněte na Přihlásit
 7. Při prvním tisku se zobrazí výzva pro spárování BlackBerry PlayBooku s počítačem
  006
 8. Spusťte aplikaci Print To Go v BlackBerry PlayBook, vysuňte horní lištu a klepněte na ikonu nastavení
 9. Zobrazené heslo pro párování s počítačem opište do dialogového okna v počítači a klepněte na tlačítko Další
  IMG_00000039_1
 10. Zdejte název souboru do kterého bude proveden tisk a klepněte na tlačítko Tisk (výsledný soubor bude ve formátu PDF)
  008007009

Orientace v aplikaci

Výchozím zobrazením je třídění podle data tisku. V záhlaví aplikace je možné se přepnout na zobrazení podle Názvu, Velikosti nebo Moje složky. Položky Dle data, Názvu a Velikosti nemá smysl rozebírat. Pojďme se tedy podívat přímo na položku Moje složky.IMG_00000033

V zobrazení “Moje složky” máme možnost dokumenty třídit do složek podle potřeby. Po kliknutí na Moje složky se zobrazí roztřídění do složek, které máte následně možnost procházet. Kliknutím na složku se tato otevře a zobrazí dokumenty které obsahuje.

IMG_00000037

Třídění dokumentů do složek

Klepnutím na složku se tato otevře a je zobrazen seznam dokumentů, které složka obsahuje. Po vysunutí horní lišty se zobrazí seznam existujících složek a ikona pro vytvoření nové složky. Pro přesunutí dokumentu do jiné složky je potřeba na dokumentu přidržet prst tak, aby se zobrazila ikona a tuto následně přetáhnu na složku do které chcete dokument zařadit.

IMG_00000041

Označení dokumentu jako “Oblíbený”

Všechny dokumenty je možné označovat hvězdičkou. Takto označené dokumenty je možné podle tohoto parametru filtrovat kliknutí na ikonu filtru XXX a zatržením položky “Oblíbené”

IMG_00000045

Hledání

Po kliknutí na tlačítko Hledat vše se zobrazí pruh pro zadání fráze kterou chcete hledat. Vyhledávání funguje pouze v názvu souboru. Praktičtější by bylo pokud by vyhledávání probíhalo i v obsahu PDF dokumentu.

IMG_00000038

Mazání dokumentů

Vysuňte horní lištu, klepněte na tlačítko Upravit, zaškrtnete políčko vedle názvu souboru který chcete smazat a v horní liště klepněte na tlačítko Odstranit.

IMG_00000043

Přejmenování souborů

Vysuňte horní lištu, klepněte na tlačítko Upravit, klepněte na dokument, který chcete přejmenovat, zadejte nový název a kliknutím na OK změnu potvrďte.

IMG_00000043IMG_00000044

Subjektivní zhodnocení

Z mého pohledu se jedná o elegantní způsob jak jednoduše a rychle dostat dokumenty z počítače do PlayBooku pokud je nadále chcete pouze číst a máte k dispozici WiFi.

Co mi v aplikaci chybí:

 • možnost přidávat dokumentům tagy a následně podle těchto tagů dokumenty zobrazit stejně jako Moje složky
 • možnost použití Print To Go pokud je PlayBook připojen k PC přes USB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *