Označení vybraných dokumentů zatržením

S příchodem Notes 9 se změnil způsob defaultního zobrazení označení více dokumentů v emailové schránce. Nyní je zobrazení stejně jako například při výběru více souborů ve Windows a i způsob výběru je stejný jako ve Windows. Souvislý blok dokumentů vyberete kliknutím na první dokument -> zmáčknete klávesu Shift -> kliknete na poslední dokument. Pokud potřebujete vybrat dokumenty na přeskáčku, tak na ně kliknete při zmáčknuté klávese Ctrl. Vybrané dokumenty jsou označeny modře, podobně jako soubory ve Windows.

Jak jsem zjistil na školeních a workshopech, tak některým uživatelům toto nevyhovuje a požadují vlevo před dokumenty sloupec kde je vidět „fajfka“ u vybraných dokumentů. Následně je výběr dokumentů možný kliknutím do tohoto sloupce před dokument který chcete vybrat nebo pokud vybíráte blok dokumentů, tak kliknout před první a tažením myši dolů nebo nahoru označíte další dokumenty.

Nastavení stejné jako bylo ve starších verzích Notes klienta provedete následovně:
Soubor -> Předvolby -> Základní konfigurace klienta prostředí Notes -> Zobrazit značky zaškrtnutí v okrajích pro vybrané dokumenty

vyber_dokumentu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *