Novinky LN 8.5.3 – Možnosti nastavení Recent Contacts

Od Lotus Notes verze 8.5.1 je dostupná nová funkcionalita a to ukládání emailových adres uživatelů se kterými byla vedena emailová komunikace. Nemusíte si tak ukládat nebo složitě hledat emailovou adresu, pokud potřebujete napsat email někomu kdo Vám poslal email.

Takto získané kontakty jsou uloženy v lokálním seznamu adres a to v pohledu Recent Contacts (Posledně použité). Bohužel i tato funkce má své mouchy a ne každému musí vyhovovat pokud se vše ukládá. Verze 8.5.1 obsahovala základní možnosti omezení doplňovaných kontaktů, ve verzi 8.5.2 byla tato možnost rozšířena a ve verzi 8.5.3, která by měla přijít ve 3Q/2011 jsou tyto možnosti opět rozšířeny.

Možnosti omezení kontaktů, které jsou v Lotus Notes 8.5.3 Code Drop 5:

image

Druhou novinkou, která je v LN 8.5.3 CD5 dostupná je možnost skrýt položky v pohledu Recent Contacts pokud nechcete aby se nabízeli v “našeptávači” mailových adres při psaní emailu.

V pohledu Recent Contacts stačí vybrat požadovaný kontakt a kliknout na tlačítko “Hide in Typeahead”. Takto skrytý kontakt je i nadále ponechán v databázi, v pohledu je označen ikonou a v budoucnu je možné jeho opětovné uvolnění pro našeptávač.

image image

Podmínkou aby výše uvedené funkce byly dostupné je použití klienta Lotus Notes standard verze 8.5.3 a lokální seznam adres (names.nsf) založen na šabloně pernames.ntf z LN verze 8.5.3.

Můj osobní postřeh k Recent Contacts

  • ocenil bych kdyby bylo možné nastavit, aby se do seznamu nepřidávaly kontakty z mé vlastní domino domény
  • ocenil bych kdyby našeptávač fungoval hned (ne až po entru) i na adresy, které nejsou v pohledu Recent Contacts

Změnili by jste něco na této funkci? Pokud ano, tak to napište do komentářů pod článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *