Nová kategorie „Otázky a odpovědi“

imagePři “úklidu” v počítači jsem narazil na seznam otázek z oblasti Lotus Notes a Lotus Domino, které jsem v minulosti obdržel na školeních, emailem nebo jiným způsobem. Byť jsem jejich autorům na tyto otázky odpověděl, myslím si, že by mohly být přínosem i pro další uživatele a správce.

Rozhodl jsem se tedy na tomto webu založit novou kategorii s názvem Otázky a odpovědi, kde je postupně zveřejním.

Současně bych rád upozornil, že odpovědi na položené otázky vycházejí z toho jak bych danou problematiku řešil já a neznamená to, že to je jediné správné a nejlepší řešení.

Otázky a odpovědi jsou jak z oblasti administrace, tak z oblasti, které zajímá běžné uživatele. Těšit se můžete například na otázky a odpovědi:

 • Jak uplatnit zakázaný přístup k serveru i na porty HTPP, POP3 a další?
 • Jak zjistit z jaké IP adresy přistupoval uživatel k server?
 • Je možné nastavit aby se po několika špatných pokusech přihlášení přes web účet zamknul?
 • Jak vytvořit link „schovaný“ pod textem?
 • Jak automaticky třídit emaily do složek?
 • … a spoustu dalších

Jeden komentář k „Nová kategorie „Otázky a odpovědi““

 1. Jde v LN, přidat přílohu (fotografii) skrze menu v průzkuníkovi a to po kliknnutí na soubor pravým : „odeslat\příjemce emailu“? Jde o to, že v outlooku toto fungovalo a velikost fotografii byla změněna tak, aby se daly rozumně odeslat. V Lotus se příloha (fotografie), i při didržení postupu jak u Outlooku, zobrazí v těle zprávy v náhledu a velikost souboru je stejná. Můžete mi poradit jak nejjednoduššejí připojit fotografii, zároveň s kopresí obrázku?Nebo toto lotus oproti outlook neumějí ? 🙁
  PS:Jsem nováčkem v LN

  Děkuji

  [Odpověď]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *