Notes.ini parametry

Poslední dobou se mě několik lidí ptalo zda je možné někde na webu najít popsané parametry notes.ini. V roce 2000 jsem na svém webu uveřejnil článek „Jak nastavit parametry v NOTES.INI“ kde jsem psal že všechny parametry notes.ini asi nejsou na webu nikde popsané respektive něco málo je na www.notes.net.

Od té doby se situace změnila a na webu je několik zdrojů kde je možné paramtery notes.ini najít. Ty které já využívám jsou následující.

DRCConsluting (DRCC)

Je web který používám asi nejdéle. Na internetu ho najdete na www.drcc.com a stránka s parametry je na www.drcc.com/notesini.html. U každého parametru je uveden jeho popis, příklad použití, od jaké verze platí, odkaz na jeho vyhledání ve fórech a odkaz na knowledge base.

Tento web ale nabízi i další možnosti. Mezi ty které jsou zdarma patří dva nástroje pro práci s notes.ini

  • IniGen
    Tento nástroj umožnuje po vložení notes.ini seskupení jeho parametrů tak jak k sobě patří.
  • IniDiff
    Nástroj který umí porovnat dva soubory notes.ini a označit jejich rozdíly. Čehož se dá s výhodou využít pokud máte dva servery, které by měly být nastaveny stejně, ale stejně se nechovají. IniDiff vám ukáže kde v notes.ini máte rozdílné konfigurace.

Další službou která ovšem není zdarma je možnost replikace databáze s paramatry notes.ini na vaše PC a její použití offline. Cena této služby se liší dle toho po jakou dobu tuto službu budete využívat. Ceník najdete na této stánce.

developerWorks

Oficiální přehled parametrů notes.ini na stránkách IBM. Parametry jsou abecedně řazeny, každý obsahuje popis, příklad použití a případně nějaký komentář.

Lotus Notes and Domino wiki

Petr Kunc na svém blogu napsal dva články (Přehled Lotus wiki, Lotus wikiny v novém) o Lotus wiki. Jednou z wikin na které tam je odkaz je právě zde uvedená Lotus Notes and Domino wiki která má kategorii Notes.ini. Zatím zde je informace pouze o jednom parametru, ale to se časem určitě změní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *