Notes.ini – parametry ServerTask a ServerTaskAt

V souboru notes.ini jsou obsaženy konfigurační parametry a v případě serveru tam jsou mimo jiné parametry ServerTask a ServerTaskAtn. Parametr ServerTask definuje jaké tasky se mají spustit po startu Domino serveru a parametry ServerTaskAtn definuje jaké parametry se mají spustit v danou hodinu. Uvedené parametry by mohly vypadat nějak takto

ServerTasks=Replica,Router,Update,AMgr,Adminp,Sched,CalConn,Http,LDAP
ServerTasksAt1=Catalog,Design
ServerTasksAt2=UpdAll
ServerTasksAt3=Object Info -Full
ServerTasksAt5=Statlog

Co když se ale do serverového notes.ini podíváte a parametr ServerTask neobsahuje definice tasku, které se spouštějí po startu a parametry ServerTasksAtn tam nejsou vůbec?

Celé kouzlo je v tom, že jsou spouštěny na základě Program dokumentu v Domino Direstory. Zde je možné spouštět serverové tasky po startu serveru, v konrétní dobu nebo v nějakém časovém intervalu.

Co z toho plyne? Pokud hledáte kdy se na serveru spouštějí které tásky, nezapoměňte se podívat do Domino Directory do programových dokumnetů. Může se stát že to co není v notes.ini bude právě zde.

Závěrem si dovolím jednu otázku:
Jaký může být důvod proč tasky z parametru ServerTask a ServerTaskAtn z notes.ini „předělávat“ do Domino Directory do programových dokumentů?

Mě napadá snad jen jednodušší správa těchto parametrů, ale osobně bych toto nastavení nezaváděl a zvažuji že i u nás parametry předělám zpět do notes.ini.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *