Nokia E90 – Čtečka čárových kódů

Už jste narazili v menu telefonu na položku „Čtečka čárových kódů“ (Menu – Nástroje – Čárový kód) a marně zkoušli číst běžný čárový kód? Pokud ano tak se vám to nepovedlo, stejně jako mě. Tato aplikace není určena pro čtení produktových čarových kódů (EAN), ale pro čtvercové čárové kódy (BAR code).

Barcode jsou obrázky, které mohou skrývat text, webovou adresu nebo Business card (vCard). Generátor techto „obrázků“ má nokia přímo na svých stránkách, kde do webové aplikace zadáte požadovaný vstup a zpět dostanete obrázek. U vytvořeného obrázku je možné nastavit jeho velikost ve třech krocích S, M, L.

Výsledný obrázek potom můžete vytisknou, poslat mailem nebo třeba jako já vložit do webové stránky a doufat že se najde někdo kdo bude vědět co s tím.

Jak na čtení těchto obrázků?

  1. V telefonu zvolte Menu – Nástroje – Čárový kód
  2. Přes položku Volby máte možnost nastavit kam bude naskenovaný obrázek uložen. Na výběr máte z Paměť telefonu nebo Karta. Vyberte požadovanou možnost, potvrďte OK a vraťte se zpět na výchozí stránku Čtečka čár. kódů
  3. Vyberte položku Skenovat kód. Dojde k zapnutí k zapnutí fotoaparátu
  4. V „hledáčku“ bude pomocí červených rožků vyznačen prostor do kterého se pokuste umístit BARcode tak aby vyplňoval celou plochu
  5. Pokud se vám to povedlo a vydrželi jste chvíli v klidu (nepohybovat telefonem), došlo k dešifrování infroace a text uložený v obrázku se zobrazil na displeji telefonu.

No, a abyste si to mohli vyzkoušet, přidávám několik obrázků na kterých můžete trénovat.

A k čemu to celé je? Abych pravdu řekl tak mě nenapadá žádné praktické využití protože v současné době to podporují pouze některé telefony. Na druhé straně třeba adresa tohoto příspěvku se do telefonu pomocí BARcode dostale pohodlněji než jejím přepisováním ze stránek.

Link na tento příspěvěk

datamatrix

Nějaký text, nechte se překvapit

Link na tyto stránky

Kontaktní informace ve formátu vCard

Jeden komentář k „Nokia E90 – Čtečka čárových kódů“

  1. Kolik času já strávil pokusy s načítáním čárových kódů. Zkoušel jsem cigarety, noviny, mýdlo, Domestos na záchodě (docela pravidelně), ale nikdy se mi kód nenačetl. Už jsem začínal mít podezření, že je to celý rozbitý. Díky autorovi teď vím, že jsem se mýlil. Jinak ale fakt nevím k čemu by to mohlo být dobré. Bude to asi vyžadovat další pokusy…

    [Odpověď]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *