Nastavení hesla pro přístup k lotus aplikaci z webového prohlížeče

Otázka: Jak si mohu nastavit  heslo pro přístup k lotus aplikacím jako je např. Lotus iNotes přes webový prohlížeč?

Odpověď: Heslo které je používané pro přístup např. k Lotus iNotes se nastavuje v person dokumentu v Domino Directory a uživatel má možnost si toto heslo sám nastavit a změnit. V závislosti na konfiguraci může být toto heslo používané i pro přístup ke službám Lotus Sametime, Lotus Quickr, Lotus Connections, atd.

A jak na to?

 1. Otevřete Domino Directory
 2. V pohledu People vyberte a otevřete svůj person dokument
 3. V pruhu akcí klepněte na Edit Person
 4. Klepněte na tlačítko Enter Password
 5. Zadejte heslo, klepněte na OK
 6. Person dokument uložte a zavřete tlačítkem Save & Close

image

Z bezpečnostních důvodů není zapisované heslo vidět, při psaní jsou znaky nahrazeny hvězdičkami a po uložení je vidět pouze hesh hesla.

Edit 30.12.2011

Poznámka pro administrátory:
V případě, že často řešíte dotazy od uživatelů, že si změnili heslo pro přístup přes internet a nové heslo jim stále nefunguje, tak vězte, že je to způsobeno tím, že Lotus Domino server si toto heslo udržuje v cahce.

Možností řešení tohoto „problému“ je přidat do NOTES.INI parametr HTTP_PWD_CHANGE_CACHE_HOURS=0,  který zajistí, že Domino nebude internetvá hesla cachovat a ihned použije nově nastavené heslo.

Přidat parametr do NOTES.INI můžete několika způsoby, ale nejjednodušší je asi z konzole serveru zadat příkaz:

set config HTTP_PWD_CHANGE_CACHE_HOURS=0

3 komentáře k „Nastavení hesla pro přístup k lotus aplikaci z webového prohlížeče“

 1. To však vyžaduje přístup Editora do adresní knihy a restart http. Já to dělám tak, že každému dám nějaké výchozí heslo a pošlu jim návod, jak si ho změní přímo přes iNotes.

  [Odpověď]

  MaHa Odpověď:

  Mě to funguje i s oprávněním Author a bez restartu HTTP, ale chce to chvíli vydržet než se změna projeví nebo udělat „load updall names.nsf -R“. Případně by mělo pomoci dát do serverového notes.ini parametr HTTP_PWD_CHANGE_CACHE_HOURS=0

  [Odpověď]

 2. Souhlasím, Author (pro svůj Person Document) stačí a s uvedeným parametrem to zabere hned bez reindexu či samozřejmě restartu HTTP. Nicméně, já myslel, že článek pojednává o změně hesla z webu, teda využití „direktivy“ ?ChangePassword.

  [Odpověď]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *