Mějte mobilní telefony pod kontrolou

Pro firmy používající IBM Domino je zpřístupnění firemních emailů na mobilním telefonu jednoduché a zdarma prostřednictvím produktu IBM Traveler. Toto řešení současně umožňuje aplikovat na mobilní telefon základní bezpečnostní požadavky jako je vynucení hesla, možnost udělat wipe atd.

S tím jak se v posledních letech stále více činností přesouvá na mobilní zařízení, tak dřív nebo později narazíte na to, že přístup k emailu, kalendáři a kontaktům nebude uživatelům stačit. Stejně tak se dřív nebo později potkáte s tím, že security oddělení nebo dokonce legislativa bude vyžadovat aby mobilní telefony a firemní data na nich uložena byla více pod kontrolou.

Řešením výše uvedených požadavků může být Mobile Device Management  (MDM). Těchto řešení je na trhu více a každému může vyhovovat něco jiného. Já jsem měl možnost během několika posledních měsíců vyzkoušet několik takových řešení a favoritem se stal Fiberlink MaaS360 a AirWatch.

Oba uvedené produkty splňují v podstatě všechny požadavky, které na MDM byly vzneseny a oba produkty je možné provozovat jak ve varinatě on-premis, tak ve variantě kdy MDM server je v cloudu. Důležité je zmínit, že pokud budete chtít zpřístupnit data která máte ve firmě (email, intranet, síťové disky, …) tak se nevyhnete tomu mít nějaký server ve firmě i v případě, že zvolíte cloudovou variantu MDM.

Jaká byla kritéria výběru

 

Co jsme vybrali

Na konec jsme vybrali produkt Fiberlink MaaS360

Pokud bude čas, tak se čas od času pokusím napsat nějaký článek, který najdete zde na blogu konkrétně pod odkazem http://blog.hansgut.cz/category/maas360/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *