MaaS360 – novinky březen 2023

Během měsíce března 2023 byly vydány následující novinky a opravy pro jednotlivé komponenty MaaS360. Oficiální stránku s Release Notes.

MaaS360 Cloud Features

Portál

Show text type custom attributes during enrollment – Do registračního procesu je možné zadat vlastní parametry typu text, které uživatel v průběhu registrace vyplňuje. Možnost využití tohoto rozšíření není ve výchozím stavu dostupné, ale administrátor musí kontaktovat podporu MaaS360 s požadavkem na zapnutí tohoto rozšíření.

iOS

Per App VPN support for PIV – D – MaaS360 přidává podporu VPN pro jednotlivé aplikace pro organizace, které používají odvozené (PIV) přihlašovací údaje s MaaS360. Díky této podpoře mohou administrátoři konfigurovat seznam spravovaných aplikací, které používají zabezpečené připojení VPN. Když profil VPN dosáhne zařízení, MaaS360 umožňuje pouze nakonfigurovaným aplikacím používat tunel VPN. Když uživatelé otevřou aplikaci, automaticky se připojí k VPN a směruje provoz přes tunel VPN. Když je aplikace neaktivní, VPN se nepoužívá.

Zákazníci musí mít na portálu MaaS360 povolenou službu Derived Credential.

Track secondary SIM information in Device Summary – Modely iOS, které podporují dvě SIM karty, budou nyní na portál MaaS360 hlásit podrobnosti o sekundární SIM kartě. V předchozích verzích MaaS360 zobrazoval pouze podrobnosti o primární SIM kartě zařízení iOS, která používala fyzickou nano-SIM. Díky této podpoře mohou administrátoři zobrazit podrobnosti o sekundární SIM kartě na portálu MaaS360 a snadno filtrovat zařízení ve své organizaci pomocí informací o sekundární SIM kartě, jako je telefonní číslo, ICCID a IMEI.


Podrobnosti o primární a sekundární SIM kartě jsou zobrazeny v následující cestě: Zařízení > Inventář > Zobrazit > Souhrn > Informace o síti.

macOS

MaaS360 přidává dvě akce MDM na úrovni zařízení v reálném čase, které správcům umožňují vzdáleně restartovat a vypínat spravovaná zařízení macOS z portálu MaaS360.

  • Příkaz Restart device je podporován na zařízeních s macOS 11.3+.
  • Příkaz Vypnout zařízení je podporován na zařízeních s macOS 10.13+.

Tyto příkazy automaticky vypnou zařízení, jakmile příkaz dorazí k těmto zařízením. Veškerá neuložená práce bude ztracena.

Extensible Single Sign-on (SSO) policy

Privacy Preferences Policy Control (PPPC) policy

Threat Management

MaaS360 přidává akci Upozornit do panelu zabezpečení, což správcům umožňuje posílat upozornění rizikovým zařízením a uživatelům. Oznámení upozorňují uživatele na rizikové incidenty na jejich zařízeních a pomáhají jim rozhodnout se o dalším postupu. Výchozí oznamovací zpráva obsahuje informace o bezpečnostních incidentech zjištěných na zařízeních. Správci však mohou přizpůsobit výchozí oznamovací zprávu na základě svých požadavků.

Předpoklady : Zákazníci musí mít na portálu MaaS360 povolenou službu Threat Management .

MaaS360 Cloud Fixes

45956, 45951, 45993 – If the Remove on stopping distribution option was not selected, the web app would remain on devices even though administrators had removed the app in the MaaS360 Portal.

45665 – Some devices did not receive the new app update after administrators triggered the app distribution.

MaaS360 for iOS

45568 – If the email exceeded the email send limit, the email was directly sent to the Outbox folder without displaying a notification.

45710 – When the user tried to join the Zoom meeting through the meeting link received in the Secure Mail app, an error message was displayed.

45867,45758,46018 – Users were unable to load meeting invites that contain attachments on the Calendar app.

MaaS360 for macOS

45530 – MacOS devices reported inaccurate antivirus and firewall details.

45668 – Shell scripts deployed from the MaaS360 Portal failed to execute on macOS devices.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *