Lotus Notes Traveler na BlackBerry PlayBook

Pro tablety s operačním systémem Android a iOS je aplikace Lotus Notes Traveler ze strany IBM podporována a klienti pro tyto OS existují. Uživatelé tabletu BlackBerry PlayBook s operačním systémem BlackBerry Tablet OS mají bohužel smůlu (doufejme že dočasně). Aplikace Lotus Notes Traveler pro tento OS bohužel neexistuje.

Částečná naděje svitla s příchodem OS BlackBerry Tbalet OS 2.0, který obsahuje Android player a umožňuje spouštění aplikací určených pro Android. Aby to nebylo tak úplně jednoduché, tak aplikaci pro Android je před jejím použití na PlayBooku nutné zkonvertovat.

Díky diskusnímu fóru na BlackBerryCzech jsem sehnal člověka, který mi aplikaci příslušný soubor APK převedl do formátu BAR a já se mohl vrhnout do instalace na PlayBook. Na PlayBooku mám instalovanou beta verzi OS 2.1.0.840. Jak to celé šlo a jak to dopadlo?

 1. Ze serveru kde je instalovaný Lotus Traveler jsem si stáhnul soubor s Travelerem pro OS Andorid
 2. Nechal jsem si jej zkonvertovat pro použití na PlayBooku
 3. S využitím DDPB Installeru jsem jej nainstaloval do PlayBooku
 4. V PlayBooku jsem spustil Traveler přes ikonu Mail a provedl nastavení
  image
 5. Jako první je potřeba potvrdit licenční smlouvu a rozhodnout zda aktivujete nebo ne správce zařízení. (zatím nemám vyzkoušeno jak se to chová v případě Traveleru na PlayBooku)
  imageimage
 6. Jako server pro vyzkoušení jsem zvolil server k tomuto přímo určený a to Traveler na serveru Greenhouse. Jako úložiště jsem zvolil interní, protože PlayBook žádné externí úložiště nemá (výchozí hodnota je externí a nevím co se stane pokud zůstane zvoleno).
  imageimage
 7. Potom už nezbývá než si nastavit Travelera podle vlastních požadavků.
  imageimage
 8. Pokud vše dopadlo dobře, můžete začít používat Travelera na BlackBerry PlayBooku.
  imageimageimageimage

image

Nějaké důkladnější testování jsem nedělal, ale jak jsem při rychlém osaháni zjistil, není možné vybírat adresáty z adresáře, který je v PlayBooku, škoda. Výběr ze serveru na který mám Traveler napojený nebyl problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *