Lotus Notes jako POP3 a SMTP klient

Ve svoji poštovní schránce jsem opět zaznamenal dva dotazy:

  • „Je možné nastavit Lotus Notes jako SMTP a POP3 klienta? pokud ano, tak
  • „Jak nastavit Lotus Notes jako POP3 a SMTP klienta?“.

Ze zvědavosti jsem se podíval na české servery, které poskytují služby emailu, zda na některém není postup jak nastavit Lotus Notes jako POP3 a SMTP klienta. Výsledek splnil moje předpoklady, nikde nic není. Uživatelé kteří používají Lotus Notes mají v tomto směru smůlu a musejí si poradit sami.

Napsal jsem tedy dotaz na helpdesk

Dobrý den, používám Lotus Notes a chtěl bych ho začít používat i jako klienta pro POP3 a SMTP poštu. Hledal jsem na vašem serveru v nápovědě zda tam nebude postup jak nastavit Lotus Notes jako POP3 a SMTP, ale nic jsem nenašel. Prosím můžete mě poradit jak nastavit Lotus Notes jako klienta pro POP3 a SMTP?

Máte pro Lotus Notes návod krok-za-krokem podobně jako tomu je pro MS Outlook, Outlook Express, Operu a další?

a tady je odpověď (záměrně nebudu uvádět konkrétní údaje)

  • Pro Lotus Notes oficiální postup nemáme. Jako SMTP nastavte server smtp.server.cz a jako POP3 nastavte server pop3.server.cz
  • Nastaveni postovnich klientu je vesmes stejne. Udaje, ktere musite zadat do Lotusu jsou stejne jako Outlooku aj. Jak nastavit postovniho klienta naleznete v Napovede.

Rozhodl jsem naspat článek, který sice nebude šitý přímo na konkrétní server, ale myslím si že případným zájemcům pomůže více než informace co mají nastavit jako POP3 a SMTP sever aniž by jim někdo poradil kde to nastavit. Předpokládám, že na tomto webu bude publikovaný 22.6.2009.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *