Jak automaticky nastavit HTTP heslo stejné jako Notes heslo

Pokud uživatelé používají kromě Note klienta i iNotes, webový přístup k Domino databázím nebo třeba přístup z mobilních zařízení, tak všechny tyto přístupy využívají k ověření internetové heslo. Toto heslo je v šifrované podobě uloženo v person dokumentu v adresní knize na serveru.

Přesto že uživatel si toto heslo může sám změnit a přesto že toto heslo nemusí být stejné jako heslo pro Notes klienta, tak většina uživatelů preferuje pokud jsou tato hesla stejná.

Vy, jako admin, můžete udělat taková nastavení, že při změně hesla pro Notes bude stejné heslo nastaveno také jako internet password.

Nastavení opět předpokládá použití politik na domino serveru. 

  • Otevřete a editujte příslušnou Security settings
  • Přejděte na záložku Password Management
  • Položku Update Internet Password When Notes Client Password Changes nastavte na Yes
  • Security settings uložte a zavřete

Při tomto nastavení dojde k tomu, že po změně hesla pro ID soubor v Notes klientovi se vynutí aktualizace hesla Internet password v person dokumentu daného uživatele. Pochopitelně podmínkou je, aby v okamžiku změny měl klient Notes přístup na Domino server.

Stejně tak je vhodné aby po změně Notes hesla nedošlo hned k ukončení Notes klienta, ale aby uživatel chvíli vydržel aby se stihl spustit process update hesla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *