Instalujeme BlackBerry Desktop Software 6

Začátkem srpna byla uvolněna nová verze BlackBerry Desktop Software, tentokrát už ve verzi 6. Stahovat je možné ze stránek BlackBerry. Pokud máte staženo, můžete přistoupit k instalaci.

 1. Spusťte stažený soubor 600_b042_multilanguage.exe
 2. Vyberte jazyk instalace (defaultně se nabídne čeština)
 3. Pokud nemáte nainstalovaný Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable, budete vyzváni k jeho instalaci. Následně se již spustí průvodce instalace.
  image 01_02
 4. Zvolte zemi v níže se nacházíte. Výchozí nabídka je USA (anglicky), ale není se čeho bát, v nabídce je i položka Česká republika. Po správném výběru klepněte na Další a potvrďte souhlas se smlouvou a opět klikněte na Další.
  01_0301_04
 5. Vyberte cestu kam bude program nainstalovaný. Výchozí cesta je C:Program FilesResearch In MotionBlackBerry Desktop a osobně nevidím důvod proč ji měnit. Klepněte na tlačítko Další a v následujícím okně klepněte na Instalovat.
  01_05 01_06 01_07 01_08

První spuštění BlackBerry Desktop Software

Po tom co jsme v předchozím kroku klikli na Dokončit se spustil BlackBerry Desktop Software, navázal spojení s již připojeným BlackBerry a následovaly další kroky.

 1. Bylo zjištěno, že se jedná o nové zařízení BlackBerry a máme možnost vybrat ze dvou možností. Já již mám BlackBerry nastaveno a tak volím možnost “Zahájit práci se zařízením”
  02_03 
 2. Průvodce zjistil, že v počítači je instalovaný SW pro podnikový e-mail a nabízí možnost pro nastavení BlackBerry pro odesílání a příjem e-mailů z tohoto účtu. Já volím nepřidávat a pokračuji dál.
  02_04
 3. Posledním krokem je nastavení název zařízení, akce po připojení zařízení a možnosti zobrazení dalších infromací. Následně již stačí kliknout na Dokončit a čekat na další instrukce.
  02_05
 4. Pokud máte BlackBerry šifrované a v průběhu instalace došlo k jeho zamčení budete vyzváni k zadání hesla pro odemčení.
  02_06
 5. Při instalaci jsem si zatrhnul aby po připojení proběhlo zálohování a tak po odemčení v předchozím kroku se automaticky spustila záloha.
  02_07 02_08
 6. Pokud jste byli úspěšní, máte před sebou následující obrazovku.
  02_09_1 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *