Instalujeme BlackBerry Desktop Manager

BalckBerry Desktop Manager je software který umožní zálohovat a synchronizovat vaše BlackBerry zařízení s počítačem.

Na CD které obdržíte v balení společně s BlackBerry je pravděpodobně některá ze straších verzí a tak doporučuji z webu BlackBerry stáhnout poslední verzi. K dispozici je jak verze pro PC tak verze pro Mac. Minulý týden (24.3.2010) vyšla nová verze (5.0.1.37) a tak obrazovky budou z této poslední verze.

Během níže popsané instalace se nevyskytnul žádný problém. Instalační wizard vás provede instalací krok za krokem celým postupem a není potřeba mít žádné speciální znalosti.

 1. Po spuštění staženého souboru se zobrazí formální uvítací okno a jako další potom okno pro výběr země. V mém případě se správně zvolila položka Česká republika.
  01_04 01_05
 2. Po výběru země a kliknutí na Next zvolíme kam se program nainstaluje. Jako výchozí Cílová složka se nabídne C:Program FilesResearch In MotionBlackBerry. Předvolenou složku jsem ponechal a klepl jsem na Next. Další dialog umožní vybrat Typ instalace a jako u většiny programů je na výběr Typická nebo Vlastní. Já ponechal Typickou a pokračoval dále.
  01_07 01_08
  Pokud zvolíte Vlastní budete mít následující možnosti
  01_08_01
 3. Dialogové okno Možnosti médií umožní nainstalovat BlackBerry Media Sync a Roxio Media Manager. Osobně jsem nikdy ani jednu z uvedených možností neinstaloval a pro synchronizaci hudebních souborů používám Windows Media Player. Ve výchozím nastavení je položka BlackBerry Media Sync zatržena.
  01_09
 4. Další dialogové okno Možnosti připojení nám umožní nastavit zda budeme BlackBerry propojovat s firemním nebo osobním e-mailovým účtem. V případě tohoto průvodce jsem zvolil integraci s firemním e-mailovým účtem a v následujícím dialogovém okně jsem vybral BlackBerry Enterprise Server (BES) který používáme. V mém případě se jedná o BES pro IBM Lotus Domino. 
  01_10 01_11
 5. Po zvolení správného BES serveru nás čeká volba zda se má vytvořit zástupce na ploše, zda se bude spouštět program po startu počítače a zda má dojít ke zjištění aktualizace software.
  01_12
 6. Kliknutím na Instalovat se zahájí proces instalace programu do počítače. Po úspěšné instalaci bude potřeba restartovat počítač.
  01_15 01_16

První spuštění BlackBerry Desktop Managera

 1. K počítači jsem připojil BlackBerry prostřednictvím USB
 2. Na dotaz zda zapnout režim velkokapacitní paměti jsem zvolil NE.
 3. Z menu Start – Všechny programy – BlackBerry jsem spustil BlackBerry Desktop Manager.
 4. Pokud máte BlackBerry zabezpečené, budete vyzváni k zadání hesla pro připojení k BlackBerry.
  02_02_r
 5. V případě, že jste jako e-mail zvolili firemní e-malový účet budete vyzváni k zadání údajů pro připojení. Níže uvedená obrazovka je z připojení k poštovnímu účtu na Lotus Domino serveru.
  02_01_01_r
 6. Pokud vše proběhlo stejně jako u mě, zobrazilo se Vám okno BlackBerry Desktop Manager a instalace byla úspěšně dokončena.
  02_03_r

0 komentářů k „Instalujeme BlackBerry Desktop Manager“

 1. Dobry den.mam dotaz.mobil jsem si koupila v anglii a nyni jsem v cr.. ale nejde mi dat ceska karta …jakakoliv sit se mi nenacte a ukazuje se mi neplatna sim…co mam v mobilu nainstalovat za program aby mi fungovala simkarta..dekuji

  [Odpověď]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *