Instalace FP4 pro Lotus Notes 8.5.1

Když Aleš Lichtenberg informoval o dostupnosti FP4 pro Lotus Notes 8.5.1, tak jsem ho naistaloval na svůj notebook a vcelku mě překvapila dlouhá doba instalace (cca 7 minut). No, říkal jsem si že asi mám nějaký problém na notebooku. Instalováno bylo na LN 8.5.1 FP3.

Minulý týden kolega instaloval FP4 na další dva počítače a měl zcela stejný problém. Nebyl si jistý zda instalace běží nebo zda se vyskytla nějaká chyba, protože dlouho trvalo než bylo na obrazovce něco viditelného. Respektive okno průvodce naskočilo standardně, po kliknutí na NEXT  se ukázal “teploměr“, ale ani po 5 minutách nikam nevylezl :(. V procesech bylo vidět že proces fixpack.exe něco dělá a asi po 10 minutách instalace doběhla. Instalováno bylo na čistou instalaci LN 8.5.1 CZ.

Jiný kolega, který instalova FP4 na čistou instalaci LN 8.5.1 CZ ji po 15 minutách stornoval, protože nebylo jasné jak dlouho ještě instalace poběží (teploměr nic neukazoval).

Na všech počítačích kde byl FP4 instalovaný je instalováno i AVG 9 a v průběhu instalace FP4 byl proces avgcsrvx.exe na cca 90% CPU.

Poznatky z instalcí FP4 pro LN 8.5.1 jsou následující

  • dlouhá doba instalace bez ohledu na to zda je instalováno na CZ nebo EN verzi LN 8.5.1
  • z pěti instalací o kterých vím to je v průměru tak 7 minut na instalaci FP4
  • ve dvou případech byla instalace stornována protože jednou po 15 minutách a jednou po 30 minutách se nic nedělo (teploměr se nikam nepohnul)
  • subjektivně mně přijde, že po instalaci FP4 je klient rychlejší

Jeden komentář k „Instalace FP4 pro Lotus Notes 8.5.1“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *