Důležité soubory klienta Lotus Notes 4.6

Chcete mít jistotu, že když vám zhavaruje počítač, budete schopni obnovit Lotus Notes klienta do stavu který byl před pádem a že nepřijdete o seznam adres, lokální databáze a archivy pošty? Jak to udělat, kde ty soubor vlastně jsou? Klient Liotus Notes může být nainstalován v libovolném adresáři, ale předpokládejme že máme standardní instalaci. Programový adresář který obsahuje programové soubory je v C:LotusNotes a datový adresář, který obsahuje lokální databáze je C:LotusNotesData.

Z adresáře Windows zálohujte soubory

Soubor Popis
notes.ini soubor s konfigurací, který obsahuje informace zadané během instalace nebo z předvoleb Lotus Notes a z kterých Lotus Notes načítá nastavení.

 Z datového adresáře zálohujte soubory

Soubor Popis
desktop.ndk pracovní plocha klietna, která obsahuje ikony databází které jste si umístili na plochu
names.nsf lokální seznam adres, obsahuje kontakty uživatele, pracovišť, spojení naservery, křížové certifikáty, účty POP3, SMTP, ….
user.dic soubor který obsahuje slova která byla uložena do uživatelského slovníku
user.id uživatelské ID, které obsahuje identifikaci uživatele, a slouží pro přihlášení do Lotus Notes
<username.nsf> lokální replika poštovní schránky
*.nsf lokální databáze které mohou být jednak repliky ze serveru nebo i uživatelem vytvořené nebo pužívané lokální databáze
*.dir soubor kterým může být „přimapován“ adresář umístěný mino datový adresář klienta. Uživateli se potom nabízí jako by byl přímo v datovém adresáři Lotus Notes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *