Druhý ročník SUTOL konference

imageNa stránkách sdružení SUTOL je pozvánka na druhý roční konference SUTOL. Konference se bude konat 23.listopadu 2010 od 9:00 a to na stejném místě jako v loňském roce, tedy v prostorách konferenčního centra GreenPoint (Dvouletky 42, Praha 10 – Strašnice).

Jak je uvedeno na stránkách SUTOL“:

konference bude opět zaměřena na praktické informace z Lotus světa. Letos jsme se rozhodli úplně vynechat přehledové přednášky a vše je zaměřeno na konkrétní praktické dovednosti.

Rozdílem proti prvnímu ročníku je zpoplatnění konference částkou 900,- Kč/osoba, ale pokud jste členy SUTOLu, tak máte slevu, která je uvedena v podmínkách členství. Pokud Vás zajímají důvody zavedení poplatku, tak se je můžete přečíst v článku na webu SUTOLu.

Registrujte se prosím na emailu registrace@sutol.cz . Do emailu uveďte jména účastníků, fakturační údaje pro vystavení dokladu a pro jistotu, zda jste členem Sutolu.

Zajímá Vás jaký byl první ročník konference? Můžete si to přečíst v článku Konference Sutol očima účastníka

Program konference

program je převzatý z webu SUTOLu

09:00 – 09:30 Registrace

09:30 – 09:40 Úvodní slovo

09:40 – 10:00 Lotus Connections na sutol.cz
Dan Vrána / CubeTeam
Další důvod proč se stát členem sutolu – dohledat toho pravého odborníka na můj problém a spolupracovat s námi na podpoře značky Lotus v Čechách.

10:00 – 10:45 Možnosti převodu aplikací do webu v praxi
Josef Kadlčík / Trask
Doplňte vaše aplikace o atraktivní webové rozhraní! Praktická ukázka využití nejnovějších technologických prvků Lotus Domino 8.5.2.

10:45 – 11:15 Řešení administrátorských problémů pomocí nástrojů Ytria
Václav Ševčík / Actis
Nejen administrátorům ukážeme, jak je možné elegantně a rychle vyřešit běžně velmi složitě odstranitelné nestandardní situace. Použitím nástrojů Ytria se zbavíte nudné rutinní práce, nemusíte si vytvářet jednorázové agenty a můžete se spolehnout na ověřenou kvalitu nástrojů.

11:15 – 11:25 pauza

11:25 – 12:10 Integrace prostředí pomocí TDI v praxi
Ondřej Fuxa / YOUR SYSTEM
Poznejte nový nástroj Tivoli Directory Integrator v nestandardní praktické ukázce synchronizace dat mezi SQL databází a notes aplikací. V průběhu session si prakticky ukážeme jak pomocí TDI načítat data z SQL databáze, tyto data transformovat a následně zapisovat do notes aplikace.“

12:10 – 13:00 Časté chyby ovlivňující rychlost aplikací
Jan Krejcárek / Raiffeisenbank a.s.
Kvalitu Notesové aplikace lidé posuzují mimo jiné podle rychlosti, jakou se jim s aplikací pracuje. Některé postupy mnohdy zbytečně dobrý dojem snižují. Jaké postupy to jsou a jak se jim vyhnout. Příklady z praxe.

13:00 – 14:10 oběd

14:10 – 14:55 Websphere a DB2 pro Notesaře
Jan Valdman / DNS
Některé z novějších produktů Lotus, (Sametime 8.5, Connections, Quickr for Portal) pro svůj běh využívají pokročilé technologie z jiných brandů IBM software, zejména aplikační server WebSphere nebo databázi DB2. Na administrátory Lotus jsou kladeny požadavky zvládnout základní administraci těchto produktů, což je hlavním tématem této přednášky

14:55 – 15:15 8.5.2 – rychlý přehled
Aleš Lichtenberg / KAISER DATA
Rychlý přehled novinek v Lotus Domino/Notes 8.5.2 popř. v dalších produktech rodiny Lotus

15:15 – 15:30 pauza

15:30 – 16:15 Možnosti hromadného upgradu klientů
Jan Žalman / Raiffeisenbank, Josef Honc / M-Com Lan Solution
Upgrade klientů Lotus Notes je časově nejnáročnější část upgradu celého prostředí Lotus Notes/Domino. Ukážeme vám různé možnosti hromadného upgrade klientů, podělíme se o naše zkušenosti a ukážeme vám, jak si sami snadno připravíte automatizovaný instalační balíček.

16:15 – 17:00 Politiky na Domino serveru
Radim Pokorný / Trask
Podívejte se politikám pod sukni a ušetřete si namáhavou práci! Ukázka jak vám mohou pomoci při správě stanic koncových uživatelů a Domino serverů.

17:00 – 17:30 Diskuze

Jeden komentář k „Druhý ročník SUTOL konference“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *