BlackBerry a kontakty

adresar V minulém článku jsme úspěšně absolvovali “cestu” konfiguračním wizardem, po prvním spuštění BlackBerry, a v dalším článku jsme nainstalovali BlackBerry Desktop Manager.

Dnešní článek bude pouze teorií o možnostech synchronizace Adresáře BlackBerry a až jeho další dvě pokračování se budou věnovat konkrétním možnostem synchronizace. Podíváme se jak dostat kontakty do BlackBerry pokud je máme v počítači. Konkrétně se budeme věnovat synchronizaci kontaktů mezi Lotus Notes a BlackBerry.

Výchozí stav:

Doposud jsme synchronizovali kontakty s mobilním telefonem pomocí programu, který byl součástí příslušenství telefonu nebo pomocí programu který jsem si koupili. V lokálním seznamu adres, v Lotus Notes, tedy máme všechny aktuální kontakty a potřebujeme je dostat do BlackBerry.

V podstatě máme dvě možnosti:

  1. Synchronizace pomocí programu BlackBerry Desktop Manager – tato možnost nevyžaduje žádný další SW nebo HW. Jedná se v podstatě o obdobu toho jak jste synchronizovali Lotus Notes s vašim předeším mobilním telefonem (např. prostřednictvím Nokia PC Suite nebo Active Sync v případě PDA zařízení)

    Pozn.: Synchronizace adresáře přes BlackBerry Desktop Manager není dostupná v případě, že adresář v zařízení je nastaven pro bezdrátovou synchronizaci.

  2. Bezdrátová synchronizace pomocí poštovní schránky na Lotus Domino serveru a BESu – zde už je situace trochu komplikovanější a to díky tomu, že potřebujete Lotus Domino server na kterém máte poštovní schránku a BES který zajišťuje bezdrátovou synchronizaci.

    Pozn.: V případě že máte Lotus Domino 7 a starší, je nutné aby poštovní schránka měla design Domino Web Access (inotes6.ntf). Více informací k této možnosti synchronizace získáte od vaše správce BlackBerry případně od správce serveru Lotus Domino.

Teorie je za námi a příště už praktické články k jedné i druhé možnosti. Pokud nevíte jak synchronizovat mobilní telefon Nokia s Lotus Notes, můžete postupovat podle následujícího článku (článek je věnovaný popisu synchronizace Nokie E90, ale postup je možný použít i pro jiné Nokia telefony).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *