BB Tip: Filtr pro zobrazení firemní pošty

Používáte na BlackBerry soukromou i firemní poštovní schránku a vadí Vám, že firemní poštu nemůžete zobrazit samostatně? Hledali jste v nastavení kde nastavit rozdělení firemní a soukromé pošty? Nenašli jste žádné uspokojivé řešení?

Celý problém je v tom, že pro soukromou poštovní schránku (pošta která je stahovaná přes BIS služby) se vytvoří samostatná ikona schránky a zde je přístup pouze k poště z této schránky. Pokud používáte více soukromých schránek, každá bude mít samostatnou ikonu a tím budeme mít odděleny poštovní zprávy. Všechny dohromady potom uvidíte v aplikaci Zprávy, která je součástí BlackBerry operačního systému.

Firemní zprávy, které jsou přijímané pomocí BESu, jsou doručovány přímo do aplikace Zprávy a tak nemají samostatnou ikonu, ale používají přímo aplikaci společnou pro všechny zprávy v zařízení.

Zkuste následující postup, který je založený na uloženém filtrování zpráv. Není to úplně ideální, ale je to možné řešení.

  1. Otevřete aplikaci Zprávy
  2. Zmáčkněte BlackBerry klávesu a vyberte možnost Hledat
  3. Zmáčkněte BlackBerry klávesu a vyberte možnost Uložit
  4. Do položky Název zadejte název pod kterým bude hledání uloženo
  5. Zvolte klávesovou zkratku, které bude “filt” hledání přiřazen
  6. Nastavte položku Služba na hodnotu Desktop (označení pošty přes BES)
  7. Uložit hledání

Tip: Pokud si uložíte hledání pro každou schránku, tak potom můžete pracovat pouze s aplikací Zprávy a zobrazovat si maily z jednotlivých schránek pomocí filtrování. Toto řešení používám já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *