Aktualizace klienta Lotus Notes na verzi 8.5.1

Včera vyšla nová verze Lotus Notes / Domino 8.5.1 a tak jsem dnes tuto verzi nainstaloval. Zrychlení Lotus Domino Designera je opravdu znát. Už to není to staré otevřu aplikaci a jdu na kafe než se vše načte.

První změna, po spuštění staženého exe souboru je zobrazen dotaz zda:

  • chcete rozbalit instalačky do dočasného adresáře a po instalaci smazat
  • chcete rozbalit instalačky do adresáře jehož cestu si můžete zvolit a po instalaci je ponechat v tomto adresáři

screen_install

Já jsem zvolil rozbalení s následným smazáním, ale jak jsem po chvíli zjistil, instalace skončila chybou Chyba 1606: Nelze získat přístup k umístní v sítí Description.

screen_install_error_1606

Vybral jsem tedy druhou možnost, ale jak jsem po chvíli zjistil, tak se stejným výsledkem. Alespoň jsem měl rozbalené instalačky. Spustil jsem tedy soubor setup.exe ručně, ale chyba je zde opět.

Zkusil jsem tedy ještě jednou instalaci spustit, ale tentokrát prostřednictvím souboru  Lotus Notes 8.5.1.msi a ejhle, instalace jede.

Takže, pokud chcete instalovat Lotus Notes 8.5.1, musíte použít soubor Lotus Notes 8.5.1.msi. Bohužel při spuštění staženého exe souboru se spouští soubor setup.exe. Nezbývá tedy než, rozbalit stažený soubor a potom ručně spustit instalaci.

Je to chyba nebo vlastnost?

Pozn.:
V reálu stejně mám instalačky rozbalené a spouštím instalaci ručně. Dřív ale bylo možné použít oba soubory nyní je možné použít pouze jeden :(.

Jeden komentář k „Aktualizace klienta Lotus Notes na verzi 8.5.1“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *