HCL Traveler

HCL Traveler software, který poskytuje rychlý přístup k e-mailu, kalendáři a kontaktům z mobilních telefonů nebo tabletů. Produkt podporuje většinu mobilních zařízení, postavených na operačních systémech Android nebo iOS.

HCL Traveler umožňuje automatickou nebo manuální obousměrnou synchronizace mezi servery HCL Domino a mobilním zařízením. Změny provedené na mobilních zařízeních jsou při připojení k internetu synchronizovány se serverem. 

HCL Traveler se instaluje na server, kde běží server HCL Domino a na kterém nemusí být emailové schránky. Můžete tak pro potřeby HCL Traveler použit samostatný HCL Domino server, který zpřístupníte z internetu a přitom Váš mail server můžete nechat bezpečně v interní síti. Uživatelé si na mobilní zařízení musí nainstalovat software HCL Verse, který je pro Android dostupný v Google Play nebo iOS v AppStore.

HCL Traveler přináší větší bezpečnost vůči firemním datům i na mobilní zařízení. HCL Traveler podporuje možnost vzdáleného vymazání dat na mobilním zařízení, kdy administrátor můžete zvolit zda chce vymazat celé zařízení nebo jen firemní data Traveleru. V případě ztracených nebo odcizených zařízení, tak můžete z těchto zařízení smazat firemní data.

Administrátor může prostřednictvím HCL Traveler aplikovat na mobilní zařízení politiky, které mu umožní např. vynutit PIN na celé zařízení nebo jen k aplikaci HCL Verse, povolit otevírání příloh pouze v některých aplikacích, zakázat kopírovat dotaz do zařízení nebo třeba zakázat použití fotoaparátu. Pro zvýšení bezpečnosti firemních dat na mobilních může HCL Traveler vynutit šifrování dat na mobilním zařízení a komunikace mezi mobilním zařízením a serverem probíhá prostřednictvím HTTPS spojení.