Druhý ročník konference SUTOLu je za námi

imageVčera se konala druhá konference SUTOLu a podle mého byla minimálně stejně úspěšná jako ta první. Místo konání bylo zvoleno stejně jako loni, konferenční budova GreenPoint a stejně jako loni začínala pro mimopražské účastníky ve “vražedný” čas v 9:00. Odjezd z Brna v 6:30 není žádná hitparáda, ale přežít se to dá.

Na rozdíl od prvního ročníku, byl ten letošní, placený a konferenční poplatek se pohyboval od 0,- Kč do 900,- Kč. Jeho výše se odvíjela od toho, zda účastník je registrovaný firemní člen SUTOLu, individuální člen SUTOLu nebo neregistrovaný. I přes zpoplatnění byl konferenční sál plný.

V 9:30 a konference začíná. Zahájil ji Martin Přádný (@mpradny) z Actisu, který zrekapituloval uplynulý rok z pohledu dění v SUTOLu a po zbytek dne se věnoval moderování průběhu konference, odvedl pěkný kus práce a byl dobrej.

Dál už následoval sled přednášek podle stanoveného programu. Zaměřeny byly technicky bez obchodních a marketingových nabídek. Přesně tak, jak by člověk od technické konference očekával.

Která témata mě zaujala

  • přednáška Váslava Ševčíka (vaclavsevcik) z Actisu na téma Řešení administrátorských problémů pomocí nástrojů Ytria – na příkladech bylo předvedeno k čemu je možné využít scanEZ, agentEZ nebo aclEZ.

    Jako bonus bylo slíbeno poskytnutí klíčů pro možnost třítýdenního testování s využitím plné funkčnosti. Kdo nemá zakoupeno, tak má jedinečnou možnost otestovat.

  • přednáška Ondry Fuxy z YourSystemu na téma Tivoli Directory Integrator (TDI) – vypadá to jako konkurence LEI, ale s offline synchronizací. Na druhé straně cena “zdarma” je silný argument i při omezení kdy jedna ze synchronizovaných stran musí být Lotus Domino.
  • přednáška Honzy Krejcárka (jan_krejcarek) z Raiffeisenbank a.s. na téma Časté chyby ovlivňující rychlost aplikací – zajímavé, vývojář toho může ovlivnit, ale něco zůstává i na admina. Budou se předělávat aplikace ve firmách?
  • Honza Žalman z Raiffeisenbank a.s. a Pepa Honc z M-Com Lan Solution s přednáškou Možnosti hromadného upgrade klientů – s využitím upraveného instalačního balíčku a za dodržení asi osmy podmínek to pomocí SmartUpgrade jde a funguje. Ovšem nejspolehlivější “hromadnou” instalací je hrubá síla.

Tak a to je vše z témat, která byla na programu. Na závěr zbyl nějaký čas a tak Josef Honc a Martin Přádný poreferovali o tom, jaká byla letošní konference ILUG 2010, která se konala v Irsku v Belfastu a které se účastnili.

V paměti mně utkvěli dvě informace a to že v DDM na doméně která má 150 serverů (snad jsem se nepřeslech) může obsahovat méně než 10 záznamů (trochu si rejpnu, otázkou co všechno se sleduje) a druhou je informace, že po zapnutí debug parametru je možné použít compact s dalšími parametry.

Na co se můžeme těšit

Na co se možná můžeme těšit

  • příště možná vícedenní konference (v dotazníku na to byl dotaz)
  • příště možná konference jinde než v Praze (v dotazníku na to byl dotaz), v diskusi bylo vtipně poznamenáno že třeba Liberec Veselý obličej
  • “Lotus Pivo” neformální setkání mimo oficiální akce (v dotazníku na to byl dotaz)

Závěrem ještě jedna informace, která na konferenci nezazněla nebo jsem ji přeslechnul, protože zveřejněna byla již před konferencí a to prodloužení členství z 2010 i na 2011.

Pro konferenci byl vyhlášen hashtag #Sutol10 pro příspěvky na Twitteru a tak se můžete podívat na příspěvky, které někteří účastníci psali přímo z konference.

Tak a to je asi tak vše, taková byla druhá technická konference SUTOLu z mého pohledu. Jaká byla z Vašeho pohledu můžete napsat do diskuse pod příspěvkem.

Jeden komentář k „Druhý ročník konference SUTOLu je za námi“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *