BlackBerry App World (ne)oficiálně i v ČR

Tak to vypadá že jsme se dočkali a od dnešního dne je i v ČR dostupný BlackBerry App World přes mobilní síť. Uživatelům v našich krajích tak odpadá nutnost používat BlackBerry App World podle následujícího postupu.

Současně se nám naskýtá možnost instalovat i placené aplikace a ne pouze ty které jsou free. Tuto možnost jsem zatím nezkoušel, ale předpokládám, že když App World funguje přes mobilní síť, tak že bude fungovat i nakupování aplikací.

Stažení aktuální verze BlackBerry App Worldu je možné z oficiální stránky a verze která je nyní k dispozici je 2.0.1.12.

Pro využití App Worldu budete potřebovat BlackBerry ID, které si můžete založit po nainstalování App Worldu přímo z BlackBerry nebo na webu.

“Bleskovka” a diskuse na téma BlackBerry App World v ČR na webu Smartmania.cz.

Poznámka:

Jak jsem si ověřil, tak na systém je asi značný nápor nebo se jedná pouze o nějaký testovací provoz, který uživatelé v ČR odhalili, protože po instalaci nové verze jsem se nebyl schopen připojit a dostával jsem chybovou hlášku:

BlackBerry App Wolrd is not currently available in your country. Please check BlackBerry.com/appworld for update

Nyní se mě, ale spuštění BalckBerry App Worldu již daří a uvedená chybová hláška  se nezobrazuje.

Stejně to ale vypadá na testovací provoz, protože na oficiálních webech a ani u našich mobilních operátorů není o spuštění App Worldu v ČR žádná informace.

Upozornění

Jen připomínám, že od verze App Worldu 2.0 není možné jeho použití pokud nemáte připojenou GSM síť.

 

Stažení a instalace App Worldu a registrace BlackBerry ID

2 komentáře k „BlackBerry App World (ne)oficiálně i v ČR“

  1. Zdravim,

    potvrzuji „funkcnost“ stahovani i placenych aplikaci. Zaroven potvrzuji – nejedna se o zadne oficialni spusteni. CR ani SK zatim neni v seznamu podporovanych, RIM pouze testuje dostupnost. Info se prilis rychle rozsirilo, App world je pod prilis velkym tlakem 😀 Presny termin oficialniho spusteni jsem zatim nezjistil.

    Cass.

    [Odpověď]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *